Jako v dobách otroctví: Policisté na koních vedli spoutaného černocha na laně

Autor: shp - 
7. srpna 2019
20:32

V texaském pobřežním městě Galveston vyfotili dva policisty s kovbojskými klobouky na hlavách, jak jedou na koních a za sebou vedou na laně spoutaného černocha. Snímky vyvolaly velkou vlnu nevole. Co je proboha za století, ptají se lidé. Při pohledu na tyto fotografie lze jenom těžko uvěřit, že byly pořízeny v roce 2019. 

Na sociálních sítích začaly rychlostí uragánu kolovat podivné fotografie. Lidé byli znechuceni výjevem z Texasu, který více než co jiného připomínal kruté doby otroctví. Strážci zákona incident, který zvedl protirasisticky smýšlející jedince ze židle, potvrdili a omluvili se za něj.

Zadrženým mužem je podle Mirroru otec osmi dětí Donald Neely (43), který žije kvůli duševním potížím na ulici. Zatčen byl za nelegální vniknutí na soukromý pozemek. Jeho sestra Christin Neelyová se po skandálu rozohnila na sociální síti.

Policie: Nemysleli jsme to zle

Představte si, že procházíte facebook a vidíte svého milovaného, jak je eskortován policisty na koních s rukama spoutanýma za zády a připevněnýma k lanu. V roce 2019?“ napsala s tím, že se rodina snaží bratra dostat domů.

Tento postup je přijatelný v některých situacích, ale důstojníci to v tomto případě špatně vyhodnotili,“ řekl policejní šéf z Galvestonu Vernon Hale. „Nebyl v tom zlý úmysl,“ dodal s tím, že tuto techniku zadržení již zaměstnanci jeho oddělení praktikovat nebudou.

Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud