Majitel nechal fenku vyhladovět na řetězu: Pejsek má na boku ránu až do masa!

Autor: chal - 
5. 8. 2019
20:47

Situace ohledně práv zvířat je na mnoha místech Slovenska kritická. Tamní útulky jsou plné především zanedbaných psů, které ochránci zvířat zachránili za pět minut dvanáct. Zubožená zvířata se pak pomalu zotavují z prožitého traumatu a snaží se překonat svůj těžký osud. Dalším takovým případem je fenka Alba, kterou nechali majitelé málem vyhladovět k smrti na řetězu v kleci. Pejsek byl kost a kůže a na těle měl ránu až do masa.

Děsivý nález učinili pracovníci útulku na salaši v blíže nespecifikované lokalitě. Fenka pro majitele podle všeho neměla žádnou cenu, protože prý nenaháněla ovce. Majitel se však pejska pokusil zbavit tím nejkrutějším způsobem.

Albu nechal připoutanou řetězem v kleci a podle všeho jí dlouhodobě dával jen minimum jídla a pití. Kdyby nedošlo k zásahu pracovníků útulku Tuláček z Brezna, Alba by pravděpodobně brzy uhynula. Útulek o děsivém případu informoval na svém facebooku.

„Fenka je vyhublá na kost, kůži a srst má v katastrofálním stavu, zřejmě několik dní úplně hladověla. Když uviděla misku s vodou, několik minut nepřestala pít, byla vysílená, slabá a úplně psychicky zlomená,“ popsal útulek. Jeho pracovníci Albu zbavili té nejhorší srsti a podstoupila kompletní veterinární ošetření.

Zdravotní stav Alby je velmi vážný, na jednom boku má ránu způsobenou proleženinou, takzvaný dekubit. Při takovém poranění hrozí sepse, která by znamenala smrt. Zvíře se naštěstí na poslední chvíli dostalo do těch správných rukou.

Řada zvířecích útulků se však potýká s těžkými finančními problémy, většina z nich totiž může fungovat jen díky sponzorským příspěvkům. Útulek Tuláček je proto vděčný za jakýkoliv dar, ať už finanční nebo materiální.

Bublinka2019 ( 6. srpna 2019 16:34 )

Lidské tupé HOVADO, kéž by chcipal za tohle v rakovinovych bolestech sám zmetek lidskej!

vasek711 ( 6. srpna 2019 10:58 )

bibijana & nemocna

nemocna ( 6. srpna 2019 02:28 )

SVI ně Svi ně svi ně jak se člověk chová ke zvířeti tak tak se projeví jaký vlastně je, bezcitní haj zlo vé Slováci už ne jen v romských osadách ale většina všech, je otřesné jak v zuboženém stavu se dováží po záchraně za 5 minut 12 nebo spíš po dvanácté do útulku a k veterináři jako tato fenečka je zázrak že žije, nic neudělala a tolik musela trpět, at toho chlapa sežere vnitřně rakovina a trpí velkými bolestmi, kdy už konečně vláda papaláši udělají co mají pořádné tvrdé zákony u nás i na slovensku na takové ho va da co týrají bezbranné??!!

bibijana ( 5. srpna 2019 22:05 )

Úroveň státu se pozná podle toho,jak se jeho občané chovají ke zvířatům.Na Slovensku dochází k nejotřesnějším případům týrání zvířat. Hrají si na nóbl stát, ale jsou to v podstatě hulvátia primitivové s vyjímkou ochránců zvířat.Nepatří mezi civilizované a kulturně vyspělé státy,jsou tak na úrovni Rumunska. Stát týrání zvířat nezajímá,tresty a postihy žádné,ostatně,tak jako u nás.Hnus a hanba! V Holíči na Slovensku městská policie s vědomím starosty házela nalezené psy do žumpy. A co na to policie,veřejnost a stát? Nic,tato zvěrstva hladce všem prošla bez trestu a všechno se potichu zametlo pod koberec. Hanba!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud