Kočárek letěl 40 metrů! Auto jelo 70 km/hod., říká svědek o nehodě v Humpolci, pří které zemřel chlapec (†2), holčička (1) je zraněná

Autor: Tomáš Koníček, Kateřina Baranová, yks - 
1. srpna 2019
05:00

Strašná nehoda se odehrála včera, přesně v 8:45 hodin, na okraji Humpolce na Pelhřimovsku. Auto tam na křižovatce vletělo do ženy (58), která tlačila kočárek s osmiměsíční holčičkou, a vedle nich šel chlapec. Ten náraz nepřežil, zatímco miminko přepravil vrtulník do brněnské nemocnice, ženu s lehkým zraněním odvezla sanita.

Podle informací Blesku si na špacír s vnoučaty vyšla babička. Když chtěla přejít silnici, kde široko daleko není přechod pro chodce, přiřítil se na místo stříbrný Hyundai Tucson a všechny smetl. O závažnosti nehody svědčí i vzdálenost kočárku od pravděpodobného místa nárazu. Ta podle zjištění Blesku dosahuje zhruba 40 metrů.

„Jedno z dětí na místě zemřelo, druhé jsme vrtulníkem v kritickém stavu transportovali do brněnské dětské nemocnice, kde je připojeno na plicní ventilaci, a ošetřili jsme i zraněnou ženu, kterou sanitka převezla do pelhřimovské nemocnice,“ řekla Vladislava Fílová, mluvčí záchranářů. Manžel zraněné ženy k tragédii pouze řekl: „Moje žena vezla kočár.“

Klidná lokalita chodců bez chodníku

Proč auto do chodců narazilo, zatím není jasné. Podle značek policie, které označují místo střetu, jelo pravděpodobně v protisměru a žena ho tam tak nemusela očekávat. „Vozidlo budou zkoumat znalci,“ řekla Dana Čírtková, která upřesnila, že dechová zkouška na alkohol byla u řidiče (54) negativní.

Podle zdroje Blesku se jednalo o bývalého policistu. Zda jel nepovolenou rychlostí nebo zda na voze byla technická závada, šetří kriminalisté. „Chvíli před nehodou jel přede mnou. Docela rychle, tak sedmdesátkou určitě,“ pověděl TV Nova svědek tragédie.

Místní lidé jsou v šoku

„Nezlobte se, nemohu o tom mluvit,“ rozplakala se maminka, která se v ulici, odkud babička s kočárkem šla, starala o dvě malé děti. „Žiju tu už skoro 80 let a tohle tady nepamatuju. Někteří jezdí opravdu jako blázni. Dřív tady kousek byla Jednota, projíždělo tu o dost více aut i náklaďáků, ale nikdy se nic podobného nestalo,“ řekl jeden z místních.

Stejného názoru je i Zdeněk Pospíšil (70), který bydlí asi sto metrů od místa tragédie. „Vždycky to byla klidná lokalita. Tady na tom místě bylo vlastně dřív smetiště, jako děti jsme si tu hráli a žádné nebezpečí nehrozilo,“ řekl.

Video Tragédie v Humpolci: Auto smetlo kočárek s dvěma dětmi, jedno zemřelo. - Facebook Zpravodajství FTV Prima Velké Zprávy

liskabystrouska ( 3. srpna 2019 09:30 )

baba byla hlucha???

tomik007 ( 1. srpna 2019 19:10 )

POMAHANI a CHRANENI - se mu nejak vymklo

PPP150W ( 1. srpna 2019 19:05 )

Přečtěte si aspoň co jsem napsal, než se k tomu začnete vyjadřovat a běžte si do kouta nafackovat, blbe. Jen tady ze sebe děláte osla.

blecktajp ( 1. srpna 2019 17:02 )

Jaká konkrétní fakta? Byl jste na místě nehody nebo jste obeznámen se šetřením policie? Předpokládám, že ne. Tudíž tu jen plácáte do vzduchu svá "ověřená" moudra.

iFender ( 1. srpna 2019 17:00 )

Panove Vodicka -Řidič, ten tvrdej chleba má a Vasicek- Řidičská / Šoférská meli pravdu..tra-la-la...
Máš-li jen svůj život rád,
Nesmíš si s volantem hrát,
Silnice zradí Tě hned
Budeš-li snít, nebo spáT

Spící města, vesnice, řevem vozu budí se,
Ty si toho nevšímej, jenom pozorně se dívej

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud