Úterý 11. května 2021
Svátek slaví Svatava, zítra Pankrác
Polojasno 28°C

Herečka Veronika (†24) zemřela při svatební cestě. Osudné se jí stalo pátrání po legendárním autobusu

Autor: shp - 
29. července 2019
18:00

Byla to mladá nadějná herečka, která se právě vdala. Běloruská novomanželka Veronika Nikonova (†24) se se svým chotěm rozhodla, že se na svatební cestu společně vydají na Aljašku za legendárním autobusem 142 z filmu Útěk z divočiny. Jenže když se vraceli zpět, nepodařilo se mladé a křehké ženě překročit rozbouřenou řeku Teklanika. Utopila se v jejích vodách.

Bus142onStampedeTrail

Jen před pár dny se Veronika provdala za běloruského opozičního aktivistu proti režimu diktátora Alexandra Lukašenka (64) Pjotra Markelova (24). Společně žili ve Spojených státech amerických, ale cestovali po celém širém světě.

Viděla autobus a zemřela

Jako cíl svatební cesty si vybrali kultovní autobus 142, v němž zemřel cestovatel Chris McCandless (†24) a o němž pojednává snímek Seana Penna (58) Útěk z divočiny, uvedl web Russia Today. Na „Magický autobus“, jak se mu přezdívá, se skutečně podívali.

Jenže cesta zpět se změnila v dramatický boj o holý život, který neskončil dobře. Kvůli silným dešťům se řeka Teklanika rozbouřila, a i když přes ni bylo nataženo lano pro snadnější přebrodění, k udržení Veroniky to nestačilo.

Uprostřed řeky ji strhl proud

Zatímco Pjotr se na druhý břeh dostal, jeho manželce se podařilo dostat jenom do poloviny řeky. Tam ji strhl proud. Mladá herečka křičela o pomoc, co jí dech stačil, ale nakonec stejně skončila pod hladinou.

Manželovi se ji poté podařilo vytáhnout, ale už nejevila známky života. Všechny jeho pokusy oživit svou lásku byly marné. Veroničiným nejslavnějším filmem tak navždy zůstane běloruské válečné drama Brestská pevnost z roku 2010.

Wells ( 31. října 2019 04:24 )

Taky mě to napadlo

Vivat_Putin ( 30. července 2019 11:40 )

Nevíte co roupama? Tak chcipejte, lidi je dost

prycsnima ( 30. července 2019 09:52 )

Život není film a ani jutube. Ale to ti dnešní blbounkové nechápou . Na to jsou moc zblblí médiema.

Xeen ( 30. července 2019 09:06 )

Překvapuje mne, že ten křik ji nezachránil. I přes to, že křičela jako o život, tak nakonec utonula. Příště možná místo křiku raději plavat, nebo zadržet dech nebo tak něco?

forrtyn ( 29. července 2019 19:37 )

Nebyla v tom pojistka?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání