Policie zadržela dva české piloty: Letadlem pašovali kokain!

Autor: ČTK - 
25. 7. 2019
22:03

Při mezinárodní akci zaměřené proti balkánskému drogovému kartelu zadržela policie i dva české piloty, kteří podle ní převáželi soukromými letadly kokain z Jižní Ameriky do Evropy. Na webu to uvedla Národní protidrogová centrála (NPC). Po zásahu skončilo v poutech 16 lidí, z toho 11 dopadli policisté v Evropě a dalších pět v Hongkongu. Při prohlídkách policie našla přes tunu kokainu a dva miliony eur (51 milionů korun) v hotovosti. 

Operace Familia, kterou koordinoval Europol a americká protidrogová agentura DEA, byla součástí širší evropské strategie proti síti organizovaného zločinu ze západního Balkánu známé jako Balkánský kartel. Vyšetřování, které zahájila počátkem roku 2018 chorvatská policie, ukázalo, že balkánští obchodníci s kokainem nepůsobili pouze v Evropě a Jižní Americe, ale také v Asii, zejména v Hongkongu a Macau.

Loni a letos uskutečnili pachatelé podle NPC několik letů z Jižní Ameriky a Evropy. Centrála v této souvislosti soustavně monitorovala dva české piloty. Uvedla, že podle pokynů hlavního organizátora trestné činnosti zajišťovali fiktivní pasažéry a následně letadly namísto lidí přepravovali kokain. Jeden z pilotů byl pak společně s dalšími podezřelými zadržen letos v květnu při pašování kokainu z Uruguaye přes Francii a Švýcarsko. Ve 21 cestovních zavazadlech našla policie ukrytých 600 kilogramů kokainu.

 

„V České republice byl následně zadržen druhý z pilotů, přičemž v rámci provedených domovních prohlídek u něj byl zadržen v přepočtu téměř jeden milion eur,“ napsala NPC. V Evropě policie zatýkala také v Chorvatsku a Srbsku. Vedle hotovosti zajistila také luxusní hodinky a vozidla v hodnotě přes jeden milion eur. Dalších 421 kilogramů kokainu odhalila policie v Hongkongu.

pajato73 ( 26. července 2019 08:54 )

ten film byl super, ze jo? a podle pravdive udalosti jooooo oni ty lidi se nechaji lehce svest.... kazdy ma svou cenu....

viho ( 26. července 2019 02:59 )

To letadlo si evidentně pořídili jen na pašování drog, takže ta zadržená zásilka je asi jen špičkou ledovce. Bydleli asi v Praze, takže si jistě nějaký ten kufr také cestou sem vyložili ;-) Letadlo je aktuálně na prodej a má nalétáno jen necelých 7 tisíc hodin. Uvnitř je soukromá ložnice a toaleta s pozlacenými klikami. Takže si nežili špatně. To byly asi pěkně velké ryby.

viho ( 26. července 2019 02:34 )

Letadlo Gulfstream V za 200 milionů Kč vlastněné firmou se základním kapitálem 10 tisíc Kč se sídlem v Praze a společníkem v Tichomoří a registrované na ostrově Man, to je vskutku důvěryhodná kombinace To vypadá, že v tom ti Češi jeli asi ve velkém. Asi se moc dívali na Toma Cruise a mysleli si, že jsou stejní hrdinové.

tomik007 ( 25. července 2019 22:29 )

POKUD se nejmenuje Rath nebo Janouszek ,tak ma smolika...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud