Drogový kartel povraždil 14 policistů. Hořící auta a mrtvoly natočili v Mexiku svědci

Autor: ČTK, tva - 
14. října 2019
20:28

Čtrnáct policistů zabili podle všeho členové obávaného drogového kartelu ve státě Michoacán, ležícím na jihozápadě Mexika. Oznámilo to v pondělí mexické federální ministerstvo bezpečnosti. Agentura Reuters poznamenala, že jde o nejkrvavější útok na bezpečnostní síly v zemi od loňského prosince, kdy prezidentský úřad převzal Andrés Manuel López Obrador.

Ministerstvo bezpečnosti uvedlo, že masakr byl spáchán ve městě Aguililla. Žádné další podrobnosti ohledně útoku na policisty úřady nesdělily, na sociálních sítích se nicméně objevily záběry pořízené údajně na místě události. Zachycují prostřílená a hořící policejní auta a také těla mrtvých policistů.

Na některých snímcích jsou na autech rovněž patrné nápisy, které se přisuzují drogovému kartelu Jalisco Nová generace (CJNG). Texty těchto nápisů varují policisty před podporováním klanu nepřátelského CNJG.

Michoacán je už řadu let baštou CNJG. Tomuto drogovému kartelu je připisována série vražedných útoků na policii v sousedním státu Jalisco v roce 2015, když se klan snažil v oblasti získat kontrolu nad obchodem s drogami.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud