Islamisté uřízli dvěma krásným turistkám hlavu: Dostanou kulku, soud je poslal na smrt

Autor: ČTK - 
18. 7. 2019
18:44

Marocký soud ve čtvrtek odsoudil tři muže k trestu smrti za loňské vraždy dvou skandinávských turistek v pohoří Vysoký Atlas. Ačkoli se odsouzení hlásili k teroristické organizaci Islámský stát (IS), ta za vraždy nikdy nepřijala odpovědnost. Ve stejném procesu bylo odsouzeno i dalších 21 lidí v souvislosti s těmito vraždami či za různé trestné činy spojené s terorismem. Soud jim podle agentury AFP vyměřil pětileté až doživotní tresty.

Obžalovaní před soudem v marockém městě Salé pronesli závěrečné řeči. Pětadvacetiletý pouliční prodejce Abdassamád Idžúd, který se již dříve k vraždě jedné z žen přiznal a uvedl, že byl mozkem celé akce, požádal před vyřčením rozsudku Boha o odpuštění. „Alláh je jediný Bůh... kéž mi odpustí,“ řekl tribunálu.

Idžúd a další z odsouzených turistky sťali, zatímco třetí spolupachatel je při tom natáčel. Video následně zveřejnili na sociálních sítích ve skupinách nakloněných IS. Marocká tajná služba však již dříve uvedla, že nikdo ze skupiny zadržených neudržoval kontakt s vedením IS v Iráku a v Sýrii a k teroristické organizaci oficiálně nepatřil.

Těla čtyřiadvacetileté Dánky Louisy Vestagerové Jespersenové a osmadvacetileté Norky Maren Uelandové objevil 17. prosince francouzský pár deset kilometrů od obce Imlíl. Ta slouží jako výchozí bod pro výstup na horu Túbkál, nejvyšší vrchol pohoří Vysoký Atlas.

Mezi jednadvaceti dalšími odsouzenými byl jediný cizinec španělsko-švýcarského původu Kevin Zoller Guervos, který se do Maroka odstěhoval, když konvertoval k islámu. Soud ho poslal na 20 let za mříže za „ustavení teroristické skupiny“.

Soud třem mužům odsouzeným za vraždu turistek a jednomu z jejich kompliců rovněž přikázal zaplatit odškodné rodičům Maren Uelandové ve výši dvou milionů dírhámů (asi 4,7 milionu korun). Nevyhověl naopak žádosti rodičů Vestagerové Jespersenové, kteří požadovali odškodné deset milionů dírhámů (téměř 23,8 milionu korun) od marockého státu kvůli jeho „morální zodpovědnosti“.

Ačkoli marocké soudy stále ještě vyměřují rozsudky smrti, od roku 1993 místní úřady absolutní trest nevykonávají. V zemi se podle AFP hovoří o jeho úplném zrušení.

tarzanzroduopic ( 19. července 2019 00:43 )

Viděl jsem to video, co si ti zm-r-di natočili... Jednu podřezali před očima té druhé holky, ta plakala a měla stažené kalhoty a volala maminku. A pak ji taky podřezali. A před tím ji 3 tihle ubožáci samozřejmě znásilnili, neměla ty kalhoty stažené jen tak... Smáli se a velebili toho smrada Allácha... Adekvátní trest by pro ně byl, kdyby každého před popravou ještě znásilnili 3 chlapi a pak jim řekli, že tu kulku, kterou je zabijí, namočili do prasečí krve. A k žádnému Alíkovi se už nikdy nedostanou. Takhle jenom budu stát u kůlu a těšit se na 77 panen a vysmívat se všem slušným lidem... Islám je zlo a každý moslim je zrůda, uvědomte si to. Ale neví jednu věc, Evropa je Křesťanská země, nasáklá krví křesťanů a jejich potu z práce a každý moslim, který sem přijde a dotkne se nohou této půdy jí nasákne a už nikdy do toho svého ráje nesmí vstoupit...

wp2t ( 18. července 2019 23:40 )

To ještě nic není. Sleduji jednu stránku, která se zabývá útoky salámových přívrženců, sou tam statistiky za 30 dní dozadu.
V tomto posledním období, tedy za posledních 30 dní, spáchali přívrženci této mírumilovné středověké státní ideologie 115 útoků, ve 22 zemích, při kterých bylo zabito 659 lidí a 889 lidí bylo zraněno.

Ovšem v multikulturním EU mainstreamu toto období vypadá jako totální pohoda, kdy se přiblblý vůdci již téměr ztracené Evropy, dožadují dalších výhod a preferencí pro tu svou propagovanou a preferovanou skupinu obyvatel, protože již je dlouho klid a k žádnému útoku, který by se s nimi dal spojovat, již dlouho nedošlo.

Ovšem průměr víc než dvacet mrtvol na den, rukou těchto, je víc než pohoda, to je prostě klid a mír v duši každého sluníčka.

prasatkopepicek ( 18. července 2019 22:47 )

Zemanova ani Klausova amnestie se vrahu netykala.

AliAlice ( 18. července 2019 20:04 )

Ty,p­rasat­ko..­.přeč­ti si ty vole co píšeš za hovadiny !!!

robyno1 ( 18. července 2019 19:56 )

Než rychlou smrt, mělo by se na těch zrůdách pracovat aspoň týden.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud