V hotelu se otrávilo 46 hostů: Třetina skončila v kritickém stavu v nemocnici

Únik plynu ohrozil hotelové hosty. Desítky skončily v nemocnici.
Autor: ČTK - 
10. července 2019
06:57

Po úniku kysličníku uhelnatého v hotelu v kanadském Winnipegu muselo být hospitalizováno 46 lidí, na 15 z nich skončilo v kritickém stavu. S odvoláním na místní úřady o tom ve středu informovala agentura AP.

Šéf místní záchranné služby John Lane uvedl, že zdravotníci byli do hotelu přivoláni v úterý ráno místního času (odpoledne SELČ), když automatický poplašný systém upozornil na únik jedovatého plynu.

V budově se v tu dobu nacházelo 52 osob, včetně personálu. Podle Lanea jich 15 mělo v krvi kritickou hladinu plynu. Příčina úniku je nadále předmětem vyšetřování.

Únik plynu ohrozil hotelové hosty. Desítky skončily v nemocnici.Únik plynu ohrozil hotelové hosty. Desítky skončily v nemocnici. | Profimedia

Oxid uhelnatý je bezbarvý a bez zápachu. Je vysoce jedovatý, vzniká při nedokonalém spalováním dřeva, plynu, benzínu, uhlí či dalších látek. Otrava nastává po vdechnutí většího množství této látky. Prvními příznaky jsou obvykle bolesti hlavy, nevolnost, závrať, malátnost a zmatenost. Typické je třešňové zbarvení kůže a sliznic.

amdepchamp ( 10. července 2019 11:49 )

Přejít na Badoo.red - skvělé seznamka pro dospělé s inteligentní vyhledávací systém najít sex partnera!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud