Úterý 28. listopadu 2023
Svátek slaví René, zítra Zina
Zataženo, sněžení 1°C

Pět školaček (†15) zemřelo při únikovce: Po vstupu do místnosti je spoutali!

Autor: dce, ČTK - 
5. ledna 2019
15:58

Při tragickém požáru v Polsku zemřelo pět patnáctiletých dívek. Podle místních médií se na oslavu narozenin jedné z nich vydaly zahrát si únikovou hru. Policie na místě zjistila mnoho pochybení ze strany organizátora. Všech pět dívek zemřelo na otravu oxidem uhelnatým. 

Pět obětí páteční tragédie spolu chodilo do posledního ročníku nižší střední školy v Koszalinu na severu Polska. Amélie W., Małgosie T., Karolína B. a Viktorie P. zrovna slavily šestnácté narozeniny své kamarádky Julie P.

Podle serveru Fakt.pl únikovka, kterou si dívky vybraly, začínala tím, že jim spoutali ruce policejními želízky. Zda byly spoutané i při požáru, není známo.

Podle předběžných výsledků vyšetřování stojí za požárem únik plynu, kterým byla místnost vytápěna. Šíření ohně ale mohlo zavinit mnoho věcí - v místnosti hasiči našli několik svíček, vytápění místností bylo příliš blízko u hořlavých materiálů, místnost byla příliš malá na to, aby v ní pobývalo více lidí, elektrické rozvody neodpovídaly standardům. Člověk, který měl areál na starosti, navíc zřejmě v době požáru nebyl přítomen.

„Bezpečnost nebyla zajištěna, což vedlo k tragédii,“ řekl velitel polských hasičů Leszek Suski. Upozornil, že na místě nebyly ani řádné evakuační plány. Mluvčí místních hasičů Tomasz Kubiak řekl, že při zásahu muselo být použito speciální vybavení, aby se záchranáři mohli silou dostat do místnosti.

Policie v tomto šokujícím případě postupuje velmi rychle  - dokonce již byla provedena nařízená pitva všech pěti dívek. Ta odhalila, že příčinou smrti byla otrava oxidem uhelnatým.

la.ma ( 8. ledna 2019 12:14 )

unikly až na obláček ke svýmu pánbíčkovi

prasatkopepicek ( 5. ledna 2019 17:35 )

A jak to teda dopadlo, unikly?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud