Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Slavný krotitel zemřel při výcviku tygrů! Rozsápaly ho čtyři šelmy

Slavný krotitel zemřel při výcviku tygrů! Rozsápaly ho čtyři šelmy (ilustrační foto)  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: ČTK - 
5. července 2019
15:27

Jednoho z nejzkušenějších italských krotitelů šelem Ettora Webera zabili jeho tygři. Jednašedesátiletého krotitele cirkusu Marina Monti ve čtvrtek večer při výcviku ve městě Bari nejprve napadl jeden tygr, k němuž se posléze přidali další tři.

Weber, který v zemi Apeninského poloostrova patřil k nejznámějším krotitelům těchto kočkovitých šelem, vážným zraněním podlehl. Úřady po události tygry cirkusu zabavily a nechaly je přepravit do zoologické zahrady. V Itálii se už léta vede velký spor kolem cirkusových představení s exotickými zvířaty.

Ředitelé cirkusů jsou při tom opakovaně obviňováni z týrání zvířat. V italských cirkusech je nyní podle médií využíváno kolem 2000 zvířat. Svaz ochránců zvířat LAV požaduje zákaz cirkusových vystoupení se zvířaty po vzoru známé společnosti Cirque du Soleil, která při svých představeních zvířata vůbec nepoužívá, účinkují v nich jen lidé. Asociace italských cirkusů se ale brání poukazem na to, že italské zákony na ochranu zvířat patří k nejpřísnějším v Evropě.

throphuvmi ( 5. července 2019 23:12 )

Přejít na SpFling.com - skvělé seznamka pro dospělé s inteligentní vyhledávací systém najít sex partnera!

porgy1 ( 5. července 2019 18:49 )

Bravo,tygříci !

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud