Úterý 3. srpna 2021
Svátek slaví Miluše, zítra Dominik
Oblačno, déšť 23°C

Strážník v Kladně mlátil opilce pěstí do obličeje: Zákrokem se zabývá magistrát

Autor: chal - 
13. června 2019
21:28

Magistrát města Kladna se zabývá podezřelým zákrokem jednoho z tamních strážníků. Městský policista legitimoval podnapilého štamgasta sídlištní restaurace, který na něj a jeho kolegu sprostě pořvával ze zahrádky. Při tom opilci několikrát uštědřil ránu pěstí do obličeje.

Strážníci na kladenském sídlišti řešili pokuty za parkování, když na ně ze zahrádky nedalekého baru začal pořvávat jeden ze štamgastů. „Jděte do p*či!“ nechal se slyšet. Jeden ze strážníků si to nechtěl nechat líbit a přistoupil ke stolu, u kterého vulgární host seděl. 

„Jménem zákona vás vyzývám, předložte mi občanský průkaz,“ přikázal štamgastovi. V tu chvíli podle správce facebookového profilu organizace Šalamoun přišel první problém, taková výzva totiž nemá oporu v zákoně. „Žádný občan ČR nemá povinnost nosit, natož předkládat občanský průkaz. Každý občan je povinen prokázat totožnost, což lze i řadou jiných způsobů,“ napsal.

Podnapilý host po chvíli vytáhl z tašky občanský průkaz a provokativně se ho snažil strážníkovi strčit pod čepici. Městský policista muže chytil pod krkem a přitlačil ho ke zdi. „Drzoun“ se po strážníkovi ohnal a jako odpověď dostal první ránu pěstí. Vzápětí strážník přidal další spršku, všechny údery mířil na hlavu. Teprve pak se situace uklidnila.

Štamgast několik dní po incidentu seděl opět na svém místě na zahrádce baru. Provokování strážníka litoval. „Hlavní chyba byla moje, že jsem na ně křičel, když přijeli,“ řekl ve čtvrtek televizi Nova. Podle svých slov se do pěstního souboje pouštět nechtěl.

Video Strážník v Kladně mlátil pěstí do hlavy vulgárního štamgasta - Facebook.com/Šalamoun, spolek na podporu nezávislé justice v ČR

„Já bych mu neplesknul, mám podmínku za bitku. Nepůjdu si sednout, mám malinkou holčičku. Tomu strážníkovi bych klidně podal ruku, ale nepamatuju si, jak vypadal,“ dodal výtečník.

Podle kladenské městské policie byl zákrok strážníků vzhledem k okolnostem přiměřený. Incidentem se ale zabývá magistrát města. „Po prošetření události inspekčním oddělením Městské policie Kladno nebylo shledáno žádné porušení zákona ze strany zasahující hlídky. Případ byl předán k dořešení správnímu orgánu Magistrátu města Kladna,“ řekla Deníku mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová.

sacred10 ( 14. června 2019 15:51 )

Podle mého názoru to ten policista udělal skvěle!Vožralej parchant akorát sprostě nadává a chová se jako hovado.Dal bych mu ještě víc!

nika70 ( 14. června 2019 10:03 )

Před třemi dny jsem byla svědkem, kdy policie (státní) přijela k ožralci, co demoloval auta. Ožralec jim sprostě nadával, chtěl se prát. A já s obdivem hleděla na policajty, jak jsou klidní a trpěliví. Celou hodinu. Já už bych mu tu držku rozkopala. Když je napadal a oni ho pouze přimáčkli ke zdi, aby se zklidnil, tak se složil na chodník a řval, že chce sanitku. Já bych ho zřídila tak, že by tu sanitku opravdu potřeboval. Obdiv policistům!!!! Ani se nedivím, když někteří takový individuum odvezou za město a promluví mu do duše, zvlášť, když předchozí výtky už 10x nezabraly.

honzazchaIoupky ( 14. června 2019 06:44 )

ten napadený hodný pán je násilník v podmínce a sám si o to řekl

Tupe_hovado_rezave ( 14. června 2019 06:42 )

Měšťáky nesnáším, ale v tomhle případě mu měl naložit ještě víc. Tlusťoch si o to sám říkal.

safinka59 ( 14. června 2019 06:30 )

Šalamoun ? Ha - ha ! Bok opět nezklamal, jako když obhajoval feťácké doupě bezdomove cké bandy feťáků při likvidaci doupěte Kliniky.
Paragraf 63 jasně vytyčuje důvody, kdy má právo policie legitimovat občana. Zde byly nejméně dva důvody k výzvě, jelikož krom jiného byl spáchán trestní delikt.
Otázkou zůstává, zda byl další postup strážníka profesionální, nebo zachraňoval své * policejní ego * ?!
Že si přes držku frajírek ožralý zasloužil, za mne není pochyb.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání