Policisté obviněni z brutality. Škrtili a mlátili neozbrojeného muže tmavé pleti

Autor: ital - 
8. října 2018
12:36

Video pořízené ve čtvrtek v Berlíně v okrsku Kreuzberg ukazuje policisty, kteří se snaží zpacifikovat muže (22), který ukradl jízdní kolo. Právě teď probíhá vyšetřování, zda jejich zákrok nebyl příliš brutální.

Společnost Redfish umístila na internet video, v němž skupina asi deseti policistů zatýká mladíka (22) tmavé pleti za krádež jízdního kola. Někteří ze strážníků drželi muže při zemi, zatímco zbytek se snažil rozhánět okolní dav. Na videu je vidět, jak policisté muže, evidentně vzpírajícího se zatčení, drží na zemi v kravatě. Nechybí ani údery.

Policisté použili různé prostředky, aby udrželi dav v dostatečné vzdálenosti. Jeden z nich dokonce držel v ruce pistoli. Veřejnosti se zákrok jeví značně brutální a berlínská státní policie vyšetřuje, zda jednání mužů zákona bylo přiměřené situaci.

Policisté přednesli svou verzi událostí. Ve čtvrtek 27. září prý daného muže kontaktovali, protože dostali tip, že ukradl kolo. Když k němu přijeli, začal prý kopat do dveří služebního vozu, což ovšem video nezachycuje. Zatím ovšem jasně neuvedli, co vedlo k eskalaci celé události do té míry, že bylo nutné muže srazit k zemi.

V prohlášení s názvem „Tři policisté zraněni“ strážníci potvrdili, že podezřelého několikrát nakopli. Dále však prohlásili, že během zákroku bylo zraněno také několik policistů, když po nich okolní dav začal házet lahve, květináče a kameny.

Marie von Kuck, autorka článku „Útočníci v uniformách“, který na kauzu upozornil, sdělila pro ABC News, že podle jejího názoru němečtí policisté beztrestně zneužívají lidi z menšin, jelikož jsou chudí a nemají prostředky k tomu, aby se bránili. „Jsem si jistá, že se nic nestane. Už to takhle funguje posledních 40 let,“ řekla Kuck.

Německý ministr vnitra Horst Seehofer však prohlásil: „Musíme držet s naší policií. Policisté pracovali v situaci správně. Mladík kladl odpor při zatčení. Všichni, kdo se takto chovají, musí vědět, že si to nemohou dovolit.“ Dožadoval se také profesionálního tréninku pro policisty, aby dokázali takovýto spor ukončit mnohem rychleji, než dojde k jeho eskalaci.

Komentáře na YouTube se různí. Někteří lidé píší: „Vzpírání se zatčení nemá nic společného s barvou. Není to rasismus. Pouze zadrželi zločince.“ Jiní ovšem poukazují na brutální použití síly proti neozbrojenému muži černé pleti. 

dandova ( 9. října 2018 08:17 )

Je mi jich líto. Tedy, myslím těch policajtů.

Antonin Blaha ( 9. října 2018 07:10 )

 Takze si to shrnme:Negr krade kolo,dela problemy pri zatykani a ona se resi neadekvatnost zakroku picie a barva pleti dacana ktery se dopustil trestneho cinu!Bravo Demokracie😠😠

pooomeranc ( 8. října 2018 14:34 )

Tak zrovna kritizovat německou policii, která si nechá od různobarevnejch sr.át na hlavu a zachází se stádama migrantů v rukavičkách, je směšné.Německá policie na rozkaz vrchnosti umí zasahovat jenom proti domácím nikoli proti parazitům

egyptanka ( 8. října 2018 13:02 )

Ubohá policie! Jsou zoufalí. Hlavně to nechci u nás.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud