Řidič v Hradci srazil chodkyni (†66) na přechodu, na místě zemřela

Aktualizováno -
11. června 2019
14:32
Autor: ČTK - 
11. června 2019
14:12

Řidič osobního automobilu srazil v úterý dopoledne na přechodu pro chodce v centru Hradce Králové chodkyni. Žena na místě na následky zranění zemřela. Podle mluvčího krajské záchranné služby Ivo Nováka je velmi pravděpodobné, že nehodu mohl ovlivnit zdravotní stav řidiče. Policie okolnosti havárie vyšetřuje.

"Zasahujícím posádkám se řidič zdál, že reaguje nestandardně. Ačkoli byl při samotné nehodě nezraněn, provedli mu základní vyšetření a zjistili zdravotní indispozici. Je velmi pravděpodobné, že nehodu mohla ovlivnit jeho zdravotní indispozice. Víc k tomu nemohu říci," řekl ČTK Novák.

Podle svědků šla šestašedesátiletá žena od prodejny optiky směrem k OC Aupark, přecházela silnici na zelenou.

"Pětačtyřicetiletý řidič, který osobním vozidlem značky Citroen Berlingo srazil na přechodu pro chodce ženu, jel od Lipek po ulici Střelecká. Byl převezen na vyšetření do nemocnice, kde mu byl kvůli vyloučení požití alkoholu nařízen odběr krve," uvedla hradecká policejní mluvčí Iva Kormošová.

Nehoda se stala krátce před 10:00 na frekventované křižovatce ulic Gočárova a Střelecká. Přestože byla po havárii s omezením průjezdná, v centru města se tvořily dlouhé kolony. Provoz byl zcela obnoven krátce před polednem.

bullshit ( 11. června 2019 16:26 )

...kde mu byl kvůli vyloučení požití alkoholu nařízen odběr..nařídit to nejde. 45 letý řidič, tak to je smůla pro oba...

tomik007 ( 11. června 2019 16:00 )

TAKZE spise du chodkyni

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud