Pátrání po Maddie stálo 347 milionů: Nyní je v ohrožení!

Autor: chal - 
6. 6. 2019
12:15

Pátrání po Maddie McCannové trvá už dvanáct let a mnoho odpovědí zatím nepřineslo. Rodiče holčičky ani tak neztrácí naději a stále věří, že se jednou dozví, co se s jejich dcerkou stalo. Vyšetřování ale už spolklo značné finanční prostředky a Ministerstvo vnitra o jeho dalším dotování musí rozhodovat každý rok znovu. Úřad sice peníze předběžně slíbil, definitivně bude ale jasno až za několik měsíců.

Britské Ministerstvo vnitra přislíbilo vyšetřovacímu týmu, který pátrá po osudu ztracené Maddie McCannové, peníze i pro příští rok. Naděje rodičů Kate a Geralda, že se dozví, co se stalo s jejich holčičkou, tak stále žije.

Vyšetřovatelé by měli mít pro příští rok rozpočet zhruba ve stejné výši jako letos, kdy to bylo 300 tisíc liber (8,7 milionu korun). Celkový účet za Operaci Grange, jak se pátrací akce jmenuje, tak dosáhne už téměř 12 milionů liber (347 milionů korun).

„Rozpočet pro vyšetřování je poskytován Ministerstvem vnitra prostřednictvím speciálního grantu pro týmy s velkými výdaji. O jeho udělování se rozhoduje v kontextu všech žádostí. Finální rozhodnutí proto padne až v říjnu. Policii jsme nicméně dali záruku, že pro operaci dostane podobný rozpočet jako letos,“ sdělilo ve středu ministerstvo v oficiálním prohlášení.

Maddie se ztratila 3. května 2007 jako 3letá z apartmánu v portugalském letovisku, kde byla na dovolené s rodinou. Holčička zmizela mezi devátou a desátou hodinou v noci, kdy byli rodiče Kate a Garald na večeři s přáteli. Maddie byla v pokoji se sourozenci-dvojčaty, těm se nic nestalo.

Případ je i 12 let od dívčina zmizení stále velmi sledovaný, do pátrání už britská vláda i rodina Maddie investovaly značné prostředky. Vyšetřovatelé dostali v průběhu času řadu falešných stop, podle svědků byla dívka v průběhu času viděna mimo jiné v Maroku, Belgii nebo Argentině.

Do hledání se prostřednictvím informační kampaně zapojilo i mnoho slavných lidí jako fotbalista David Beckham, spisovatelka Joanne Rowlingová nebo papež Benedikt XVI.

antismejd ( 6. června 2019 12:59 )

Po celou dobu tohoto případu,jsou pro mě nejvíce podezřelí rodiče.
Mám z nich od začátku divnej pocit.

kurioko ( 6. června 2019 12:35 )

To je neuvěřitelné. Tak opustili děti a šli na véču. Nikdo je nepotrestal a ještě to stálo a stojí takové prachy.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud