Jana (†33) zemřela při tragické nehodě, opilému řidiči hrozí 8 let!

Tragická dopravní nehoda u Nákla na Olomoucku
Autor: ČTK, chal - 
31. 5. 2019
18:06

Řidič vozu, který v pondělí havaroval u Nákla na Olomoucku, byl podle policie opilý a navíc s platným zákazem řízení. Při nehodě zahynula spolujezdkyně Jana (†33), která seděla na místě spolujezdce. Řidič skončil ve vazbě, policisté ho obvinili ze tří trestných činů a hrozí mu osm let vězení.

Pětatřicetiletý řidič osobního auta, který v pondělí zavinil tragickou nehodu u Nákla na Olomoucku, byl podle policie opilý a měl navíc udělen zákaz řízení. Při nehodě zemřela jeho o dva roky mladší spolujezdkyně. Dvojice podle lidí na sociálních sítích tvořila pár.

Policie muže obvinila ze tří trestných činů a soud jej na návrh žalobce poslal do vazby. Muži hrozí až osm let vězení, řekla olomoucká policejní mluvčí Irena Urbánková. Okolnosti nehody policisté dál vyšetřují.

„Orientační dechová zkouška prokázala přítomnost alkoholu u řidiče, ale přesnou výši určí až výsledky laboratorního zkoumání nařízeného odběru biologického materiálu," uvedla policejní mluvčí. Muže policisté obvinili z usmrcení z nedbalosti, ohrožení pod vlivem návykové látky, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Z jakého důvodu je umístěn do vazby, mluvčí nesdělila.

Nehoda se stala v pondělí v noci na silnici vedoucí souběžně s dálnicí D35. Osobní vozidlo Nissan Primera s dvoučlennou osádkou jelo ve směru od Olomouce. V blízkosti autobusové zastávky vyjelo vlevo mimo komunikaci, kde se převrátilo na střechu. Podle mluvčí záchranné služby Lucie Urbanové už záchranáři ženě pomoci nemohli, byla na místě mrtvá. Řidič utrpěl jen lehká zranění a byl převezen na urgentní příjem k vyšetření.

V Olomouckém kraji jde tento měsíc o druhou tragickou nehodu. V polovině května zemřel v Přerově osmatřicetiletý motocyklista poté, kdy ho na hlavní silnici srazil osobní automobil vyjíždějící z vedlejší komunikace.

zwil ( 31. května 2019 18:27 )

Neměla sedat s ozralcem do auta, co jiného na to říct... každý svého štěstí strůjcem... čekám titulky jako krásná Jana, jak mrazivé... zatím nikde nic

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud