Slevový portál oškubal čtyři a půl tisíce klientů: Prodával neexistující dovolené!

Policisté obvinili 46letého muže (Ilustrační foto)
15. 5. 2019
12:03

Severočeští kriminalisté od léta 2016 řeší případ internetového portálu Slevy z hor, při kterém tisícům lidí vznikla škoda přes 20 milionů korun. V případu nyní padlo první obvinění. Policisté ho vznesli proti 46letému muži, kterému hrozí až osm let vězení. 

Portál Slevy z hor nabízel pobyty v České republice za extrémně nízké ceny. Když klienti zaplatili, obdrželi elektronickou poukázku, jejíž platnost většinou končila na konci roku 2017. Vouchery neobsahovaly konkrétní datum pobytu. Klienti až po příjezdu na místo zjistili, že naletěli.

„První podvedení klienti se začali na policisty obracet o prázdninách roku 2016 a jejich počty narůstaly,“ sdělila policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Kriminalisté podle ní ví o 4401 podvedených klientech.

Někteří lidé si zakoupili více pobytů, všichni napálení dohromady zaplatili bezmála 15 milionů korun. „Poškozenými jsou i téměř tři desítky obchodních partnerů. Celková škoda se blíží částce 21 milionů korun,“ dodala mluvčí.

Po třech letech vyšetřování padlo v případu první obvinění. Vyslechl si ho 46letý muž pro zločin zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění, za což mu hrozí až osm let vězení. „Vyšetřování rozsáhlého případu stále pokračuje,“  dodala Vlasta Suchánková.

hadraplan ( 15. května 2019 16:48 )

"Nechci slevu zadarmo,"pravil vychytrale profesor Zelí a položil na stůl stokorunu

oxygene.p ( 15. května 2019 13:54 )

ono kupovat cokoliv ze slevových portálů je ošemetné. je to zaměřené spíš pro socky , kterým stačí předhodit jakýkoliv šméčko se slevou a oni po tom skočí jak vlk po kořisti. Co dodat , takovým lidem to přeju.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud