Jozefa (†77) rozstříleli v lese při sběru česneku: Útočil šílenec se škorpiónem?

Autor: ital - 
29. 4. 2019
10:54

V šokujícím případu brutální smrti důchodce Jozefa L. (†77), kterého našli na velikonoční neděli v lese poblíž Spišské Nové Vsi na Slovensku s několika střelnými ranami po celém těle, se objevují nová, děsivá fakta. 

Policie našla penzistu po třech dnech pátrání na velikonoční neděli odpoledne. Ležel v lese, kam se vydal na sběr medvědího česneku. Nebohý muž žil se svou manželkou Terézií ve Spišské Nové Vsi a vedl spořádaný život.

Jozef v minulosti pracoval jako stavbař. „Vůbec nevíme, co se stalo. Nechceme o tom mluvit, je to pro nás velmi těžké,“ sdělil jeden ze tří Jozefových synů, který žije v Liptovském Mikuláši.

Policie vyšetřuje případ jako obzvláště závažný zločin vraždy. Původně se mělo za to, že měl muž v sobě 7 střelných ran, později jich prý pitva prokázala 11. Utrpěná zranění neměl Jozef šanci přežít. Ráže střel, které útočník vypálil, byla 7,65 mm.

Tato ráže se používá buď do pistole, nebo do samopalu vzoru 61, zvaného Škorpion. Z něj se dá střílet dávkou nebo jednotlivými ranami. „Charakter střelby nepřipomínal palbu dávkou,“ informoval zdroj portál Pluska.sk. „Jednou z vyšetřovacích verzí je, že jde zřejmě o nějakého magora, který chtěl jenom trénovat,“ dodal tamní informovaný zdroj.

Podle další vyšetřovací verze se na místě činu mohl Jozef dostat s někým do konfliktu. Kriminalisté se však domnívají, že v takovém případě by útočník pravděpodobně nevystřílel takové množství ran. Jiný možný scénář hovoří o možné souvislosti s případem, který se odehrál v květnu 2017 v okrese Kežmarok. Tenkrát zaútočil neznámý střelec na mladý pár, který se v noci vracel autem domů.

Přes cestu někdo položil kameny a řidič Štefan je chtěl odstranit. V tu chvíli jej střelec zasáhl. Muž běžel k autu a druhá rána poranila jeho přítelkyni Danku. Štefan chtěl ujet, ale po několika metrech zkolaboval a sjel z cesty. Oba partneři skončili v péči záchranářů. Pachatel prý tenkrát rovněž střílel ze škorpionu.

Policisté se k případu zatím nevyjadřují. V současné době totiž vykonávají úkony a operativní opatření za účelem objasnění činu. „Vzhledem k závažnosti případu není v této etapě vyšetřování z taktických důvodů možno poskytnout bližší informace,“ sdělila policejní mluvčí Jana Ligdayová.

1049an ( 29. dubna 2019 17:36 )

Já jsem měl tuto zbraň přidělenou u VÚ 2071 Karlovy Vary Dvory, prapor
hloubkového průzkumu. Škoda že ji nemám dnes. Ukázal bych agentuře
Frontex, že Evropu lze ubránit před vniknutém islámských či
afroarabských džihádistů. A ne že ne. Kdyby mi dali rotu lidí dle mého
určení, zajistil bych perimetr o délce 10 km i víc. Neprošla by ani
noha, pokud bych měl k dispozici i protipěchotní miny. Rozmístil bych je
sám; umím to dodnes.

Dobre ( 29. dubna 2019 16:08 )

Tak u nás na svk je to tam na severovýchodě divoké.. Kopa pytliakov,
paserakov na ukrajiskej hranici.nezamestnanost ale zas krásná priroda..
Vplyvny ludia tam maju v lesích postavené lovecké vily..policia je tam
namatkovo akoze haha

slovan1954 ( 29. dubna 2019 16:06 )

Slúžil som s ním vyše 20 rokov u Polície.Bola to taká zvláštna
zbraň, mala výhodu,že rovnaká ráž bola aj pištoľ vzor 50/70,každý
príslušník mal u seba 224 nábojov o SA 61 mal 4 zásobníky po
20 nábojov a jeden malý do púzdra s 10 nábojmi.Bol pomerne ťažký,zle
sa s ním mierilo,bol pomerne poruchový,spriečoval sa náboj.Inak to bolo
také milé koktavé železo...dosť príslušníkov ho použilo na
samovraždu... 

5nastolevceskych ( 29. dubna 2019 12:16 )

Samopal škorpion měl jen tak pro zábavu tehdejší premiér Štrougal. Ale ten ho prý již odevzdal. Původně byl určen pro výsadkáře, jeho malá účinnost srovnatelná s pistolí nebyla na překážku při boji zblízka, na kterou byly tyto jednotky cvičeny. Později se dostaly i do nepovolaných rukou.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud