Přepadení banky v Příbrami: Pachatel do vězení nepůjde! Nebyl příčetný

17. 4. 2019
15:51

Státní zástupce zastavil trestní stíhání muže, který loni na konci prosince přepadl banku v Příbrami a vzal devět rukojmích. V době spáchání činu nebyl příčetný. 

Stíhání muže, který loni koncem prosince přepadl banku v Příbrami a zajal v ní rukojmí, bylo zastaveno. Muž nebyl pro nepříčetnost v době činu trestně odpovědný, sdělil ve středu policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

Pachatel při vstupu do pobočky Unicredit Bank vystřelil do stropu. V budově držel devět rukojmí - dva zaměstnance banky a sedm klientů. Muže později zadrželi policisté, nikomu se nic nestalo. Za zločin braní rukojmí hrozilo obviněnému až 12 let vězení.

„Usnesením krajského státního zástupce bylo v dané věci zastaveno trestní stíhání, obviněný nebyl v době činu pro nepříčetnost trestně odpovědný," uvedl Chalupa.

Pachatel jednoho klienta propustil ještě před příjezdem zásahové jednotky. Po necelých třech hodinách do banky vnikli příslušníci Útvaru rychlého nasazení a muže zadrželi. Rukojmí byli v pořádku, nikdo nebyl zraněn.

Muž podle dřívějších informací akci podnikl, protože chtěl podat trestní oznámení prostřednictvím médií. Banku si asi vybral náhodně. Soud ho poslal do vazby, aby se nemohl vyhýbat trestnímu řízení ani trestnou činnost opakovat. Kde je muž umístěn nyní, Chalupa nevěděl.

Video Na náměstí v Příbrami zasahoval Útvar rychlého nasazení - Aktu.cz
360p

liskabystrouska ( 18. dubna 2019 06:28 )

všechno jim projde i vrazdy

marlen52 ( 17. dubna 2019 16:05 )

oni vědí jak se s toho vykroutit řeknou že jsou cvoci a jsou s toho venku ale aby vykrádal banku na to měl rozumu dost

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud