Puma napadla holčičku (3): Její chovatel se teď svými šelmami chlubí v zahraničí

Autor: dce - 
8. 4. 2019
18:25

Za poslední rok Českem otřáslo hned několik případů, kdy šelma v soukromém chovu napadla člověka, jednoho dokonce usmrtila! Na Jesenicku například loni puma zaútočila na teprve tříletou holčičku, která později skončila v nemocnici. Majitel zvířete a provozovatel soukromého zooparku Petr Augustýn se nyní svými kočkami chlubí i v zahraničí. A prozradil, že plánuje pořídit další zvířata.

Policie i po půl roce stále vyšetřuje případ, kdy tříleté děvčátko napadla v zooparku v Jeseníku puma. "Čekáme na výsledky expertíz," řekla Blesku mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová.

K útoku došlo začátkem loňského října ve Fauna parku v Jeseníku. Děvčátko se s největší pravděpodobností velmi těsně přiblížilo k mříži, která měla být kryta skleněným oknem, to ovšem někdo neoprávněně otevřel a puma po ní hrábla tlapou. Kdo okno otevřel a zda je na vině majitel zooparku, musí rozhodnout policie.

Právě majitel Petr Augustýn se před nedávnem objevil i na zahraničních zpravodajských webech, kde promluvil o svých zvířatech. Kromě pumy chová i tygry, opice, surikaty nebo papoušky. V zooparku má celkem 140 zvířat čtyřiceti různých druhů.

Pro virální mediální agenturu Barcroft TV Petr svá zvířata popsal jako "střed svého vesmíru". "Nejradši mám chvíle, když jdu za zvířaty. Je to neuvěřitelný pocit, že zvíře vás vnímá jako rovného. Chtějí se s vámi mazlit a ukázat vám svou lásku. Je to nepopsatelné. Je to druh adrenalinu, respektu, ale hlavně lásky," popsal.

Pumu Babu má už osm let, před třemi lety si pořídil i tygra Diega, kterému bylo teprve osm týdnů. Dnes šelma váží už téměř 300 kilogramů. Dokud byl Diego mladý žil s rodinou doma, a chvíli spal i s Petrem v posteli.

Augustýn by za svá zvířata dal ruku do ohně. "Ve Fauna parku pracuju já, moje žena, syn a dcera. Máme tři další zaměstnance, na které jsou zvířata zvyklá. Dívám se, v jaké náladě zvířata jsou, když jdu do klece. Zvíře vám svým chováním a řečí těla řekne, zda je v náladě hrát si s vámi, nebo ne," vysvětlil.

"Nikdy mě nenapadli. Pokud by však přišel cizí člověk, skončilo by to jinak. Pokud je to někdo, koho neznají, nemyslím si, že by to dopadlo dobře," dodal Petr. Podle Barcroft TV Petr v současnosti plánuje svou "sbírku" zvířat opět rozšířit, na což se moc těší.

liskabystrouska ( 9. dubna 2019 09:21 )

rodice delali co???ze ji nechali az k mrizim strkat ruce?

anonym01 ( 8. dubna 2019 23:28 )

v nekterych diktaturách je zakaz chovu nejen divokych zvirat, ale taky domacich mazliku jako pes. no a hádejte kde? jsou to muslimske zeme. proc? protoze to pry patri k zapadu. je to burzoazni przitek. v mem okoli otravili několik psu vcetne toho meho. co je vlastenectvím podle nich? jen zakládat rodiny. rodit od osumnacti stejne jako v rusku. vyhodme tu chamrad oknem. klause, zemana, spd a komunistickou svoloc. nemate jejich prikazu plny zuby? ja jo!

horalysa ( 8. dubna 2019 18:47 )

Ten osel vůbec netuší že se stane brzy potravou svých miláčků.

wtempo ( 8. dubna 2019 18:33 )

Další takový alá Fufík... a co na to naše úřady? Konají, nekonají?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud