Policie zakázala technoparty: Opilí návštěvníci ale nemohli pryč!

Technoparty (ilustrační foto)
Autor: ČTK - 
6. 4. 2019
15:50

Několik desítek lidí se v noci na sobotu sjelo do lesa poblíž pily u Jenišovic na Jablonecku na nepovolenou a neohlášenou technoparty. Hlasitě tam hrály tři sound systémy. Akce skončila téže noci po příjezdu policie. Organizátorovi a řidičům aut, kteří parkovali v lese, hrozí ve správním řízení  pokuta.

Oznámení o hlasité hudbě policie dostala v sobotu kolem 0:30. „Po příjezdu hlídek na místo se v lesním prostoru nacházelo na tři desítky osob, více jak desítka vozidel a asi tři sound systémy, ze kterých vycházela techno hudba,“ uvedla Šrýtrová.

Akce se konala bez povolení na pozemku státního podniku Lesy ČR. „Jeho zástupci nám sdělili, že s konáním akce nedali souhlas,“ uvedla policejní mluvčí.

Někteří účastníci akce podle ní odjeli už v noci, ostatní dnes ráno a dopoledne, protože v noci byli pod vlivem alkoholu. „V tuto chvíli by se již na místě neměl nikdo z účastníků akce nacházet. Policisté včetně kriminalistů situaci i nadále monitorují,“ dodala před 14:00 Šrýtrová.

V regionu se největší akce tohoto typu konala před rokem v Liberci. Na přelomu dubna a května se Czarotek Free Party zúčastnilo asi 7000 lidí. Pět dní obtěžovala hlukem široké okolí.

Na jednom profilu sociální sítě facebook se nedávno objevila zpráva o přípravě dalšího ročníku, zájem projevilo asi 12 tisíc lidí. Podle zjištění policistů ale nešlo o pravdivou informaci. Sdělil jim to autor tohoto příspěvku na sociální síti.

smrdi_ti ( 6. dubna 2019 19:24 )

Zlatá KSČ před rokem 1989. Byl pořádek. Každý měl práci i bydlení a jistoty!

ja-stana ( 6. dubna 2019 17:36 )

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/602370/druha-obet-zharskeho-utoku-ve-vitkove-starsi-sestra- natalky-si-z-osudne-noci-odnesla-dozivotni-nasledky.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-b oxiku ---------------- Koho by zajímalo pár mladých lidí co si udělali v lese mejdan.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud