Pražská policie tento víkend řešila hned několik případů, které se týkaly držení drog. „V pátek večer si policisté z oddělení hlídkové služby prvního policejního obvodu všimli u Dejvického nádraží v Praze 6 dvou podezřelých mužů, které se rozhodli zkontrolovat. U jednoho z nich pak nalezli více než 20 gramů marihuany a u druhého něco málo přes gram. Oba proto skončili na policejní služebně,“ sdělil Jan Daněk, mluvčí policie. Marihuanou to ale neskončilo.

Ještě tentýž večer policie narazila v Holešovicích na předávání neznámé krystalické látky v plastovém sáčku. „Kriminalisté muže zadrželi pro podezření z prodeje drog a nyní čekají na výsledek expertízy, která ukáže, o jakou látku se jednalo,“ sdělil Daněk.

A to v pátek večer nebylo vše. Ve Wilsonově ulici narazila hlídka na podezřelé vozidlo. To řídil jednačtyřicetiletý muž pod vlivem drog. Kromě něj v autě seděli ještě dva cizinci, kteří nechtěli vylézt z auta kvůli kontrole. „Proto byli zajištěni pro přestupkové jednání. Ve vozidle a u jednoho z nich pak policisté našli dvě pistole. Všichni tři cizinci skončili na policejním oddělení,“ řekl Daněk.

Nejen na drogy si policie posvítila v samém centru metropole - u Václavského i Staroměstského náměstí a přilehlých ulic. Zkontrolovali celkem 236 osob a 129 vozidel. Kromě držení menšího množství drog se policie setkala s nabízením prostituce, žebráním, pitím alkoholu na veřejném prostranství a přestupky v dopravě. Celkově se jednalo o více než 80 takových případů a tři osoby skončily na policejní služebně. Za více než 70 přestupků policisté uložili pokuty vyšší než 60 tisíc korun.

Fotogalerie
9 fotografií