Hádka youtuberů skončila hromadnou rvačkou: Desítky fanoušků se do sebe pustily v centru Berlína!

Bitka geeků. V centru Berlína se popraly desítky fanoušků dvou youtuberů.  (Autor: Youtube)
Autor: ČTK - 
22. března 2019
20:55

V centru Berlína se popraly desítky fanoušků dvou soupeřících youtuberů, kteří se na internetu zahrnovali nadávkami. Policie musela nasadit obušky a slzný plyn, při zákroku zajistila také dva nože.

Incident se odehrál ve čtvrtek na Alexandrově náměstí, kde se večer shromáždilo asi 400 většinou mladých lidí, z nichž 50 se brzy nato zapojilo do hromadné bitky. Přivolaná policejní hlídka se neúspěšně pokusila shromážděné uklidnit a násilníky od sebe oddělit. Vzhledem k početní převaze davu musela požádat o posily a na místě krátce poté zasahovalo až 100 policistů.

Příčinou násilí byl spor dvou vlivných youtuberů, z nichž první si říká ThatsBekir, pochází ze Stuttgartu a má více než 260.000 odběratelů. Byl to on, kdo vyzval své stoupence k akci v Berlíně. Druhý, který má podporovatelů jen 14.000, vystupuje pod jménem Bahr Al Amood a svého rivala předem varoval, aby se neopovažoval vstoupit na půdu hlavního města. Na sociálních sítích se oba v poslední době častovali těmi nejhrubšími urážkami.

Al Amood pochází z velké arabské rodiny usazené v Berlíně, jejíž členové, často s kriminální minulostí, tvořili část davu na Alexandrově náměstí. Podle očitých svědků vypukla bitka v okamžiku, kdy Al Amood adresoval několik nadávek Bekirovi a jeho rodině. Ten odpověděl úderem pěstí, aby „bránil čest“ své rodiny.

Německá policie uvedla, že tento incident je součástí širšího trendu. „V rapperské scéně a čím dál více i mezi influencery (lidmi vytvářejícími vliv svým postavením) vidíme, že s vlivem zacházejí velice lehkovážně. Zřejmě se stává módou, že zcela vědomě vytvářejí konfliktní situace, aby vygenerovali více sledujících, odběratelů a liků,“ sdělil německému listu Frankfurter Allgemeine Zeitung předák policejních odborů Norbert Cioma.

V rapu je běžné, že se úspěšné postavy stávají terčem posměchu či nadávek svých žánrových kolegů. Nejinak tomu bylo i v tomto případě – Al Amood se v jednom ze svých videí pustil do Bekira a vysmál se jeho nové rappové skladbě. Bekir se bránil a vznikl velký internetový spor umocněný obrovským počtem fanoušků obou rivalů, který ve čtvrtek vyvrcholil násilím na Alexandrově náměstí.

tarzanzroduopic ( 22. března 2019 23:35 )

Taky mě první napadlo, že kde jsou původní Němci, ale oni jsou vlastně v práci...

vilda696 ( 22. března 2019 22:47 )

Vypadá to na shromáždění v Sýrii né v Německu

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud