Sebevražda na hranicích: Mladík (†20) se oběsil na mostě přímo mezi dvěma státy

Autor: DH - 
17. února 2019
05:02

Spor mezi slovenskou a maďarskou policií vyvolal oběšený muž, kterého našli viset z mostu téměř přesně na pomezí mezi dvěma sousedícími státy.

Tělo mladíka nalezli obyvatelé obce Bušice na východě Slovenska ve čtvrtek čtrnáctého února ráno. Mrtvola visela na laně z kovové konstrukce mostu přes řeku Ipeľ. Vodní tok vytváří přírodní hranici mezi Slovenskem a Maďarskem, proto na místo dorazila policie obou států.

„Podle všeobecných informací by vprostřed řeky měla být oficiální hranice,“ řekl TV JOJ starosta obce Malé Zlievce Jozef Filkus. O tom, který z policejních sborů dvou zemí převezme případ, tak musely rozhodnout téměř centimetry. Obě strany se nakonec dohodly, že vše prošetří slovenští muži zákona. „Tento případ vyšetřuje policie v Dolní Střehové, jako přečin usmrcení,“ řekla TV JOJ policejní mluvčí Petra Kováčiková.

Vzhledem k tomu, že oběšenec byl Slovák, pro rodinu je nyní snažší, že případ řeší jejich krajané. V opačném případě by totiž museli řešit mnoho byrokratických formalit, které by musely vyřešit převoz ostatků z Maďarska na Slovensko. Policie už zná i totožnost mrtvého. Tím je dvacetiletý Zoltán z místní obce, který si s největší pravděpodobností vzal život sám. Muž, který byl samotářský, prý nebyl psychicky labilní, v dědině na východě Slovenska žil sám, rodiče měl v zahraničí.

titan33 ( 18. února 2019 08:53 )

konimrd je debil co má nablito i mimo kýbl, prase jedno odporné a hraje si na jánošíka, krade i myšlenky

konimrd ( 17. února 2019 16:33 )

ganzaníja stará pyzda

offline ( 17. února 2019 13:15 )

Rodíče nalezli na Západ a synka nechali, ať se doma oběsí.

fido2 ( 17. února 2019 12:51 )

 Novodobý Palach...nesouhlasil s režimem.

titan33 ( 17. února 2019 12:06 )

di do pr.dele tatare jarmuško a cestou si kup žvejkačku na vlastní náklady, tebe se na nic nikdo neptal, odpal!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud