Drsný telefonát Kuciakovi před vraždou: Najdu na vás špínu, hrozil Kočner

Autor: ČTK - 
11. 2. 2019
19:29

Slovenský zpravodajský server Aktuality.sk v pondělí zveřejnil autentickou nahrávku telefonátu mezi Mariánem Kočnerem a později zavražděným investigativním novinářem Jánem Kuciakem, který o aktivitách kontroverzního podnikatele často psal. Kočner v rozhovoru tvrdí, že novináře někdo úkoluje, a vyhrožuje mu, že zjistí kdo. Žurnalistu, kterého označuje za špatného člověka, ujišťuje, že najde „špínu“ na něj a na jeho rodinu a získané informace zveřejní.

Kočner telefonicky vyhrožoval Kuciakovi 5. září 2017, několik měsíců před vraždou novináře a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Kočner zatím nebyl obviněn z podílu na Kuciakově vraždě, ale je s ní spojován. Od loňského června je však ve vazbě kvůli obvinění v případu falšování směnek.

„Vy jste velmi osobní, jste zlý člověk, kterého někdo úkoluje, a věřte mi, že přijdu na to, kdo vás úkoluje,“ říká v nahrávce Kočner, načež Kuciak nařčení odmítá.

Podnikatel poté Kuciaka ujišťuje, že se mu bude „osobně věnovat“, stejně jako jeho matce, otci a sourozencům. „Jakmile zjistím nějakou špínu, nějaké přešlapy u vás, u celé vaší rodiny... každý má něco za nehty, buďte si jistý, že to zveřejním stejně jako vy, ale také s důkazy, bez důkazů ne, jen s důkazy, takže budu, pane Kuciaku, hledat,“ říká dále Kočner mimo jiné.

O dva dny později Kuciak ve věci podal trestní oznámení na slovenské generální prokuratuře. Už po Kuciakově vraždě z 21. února 2018 však příslušné orgány nenašly důvod k zahájení trestního stíhání. „Verbální projev podezřelého Mariána Kočnera vůči Jánu Kuciakovi je možné hodnotit jako společensky nevhodný, ale nenaplnil znaky skutkové podstaty přečinu nebezpečného vyhrožování,“ uzavřela nakonec záležitost loni v dubnu bratislavská okresní prokuratura.

Z vraždy Kuciaka a Kušnírové jsou obviněni čtyři lidé. Podle policie jde o vykonavatele nájemné vraždy Tomáše Sz., druhotnou objednavatelku zločinu Alenu Zs., řidiče, který Tomáše Sz. vezl, Miroslava M. a zprostředkovatele Zoltána A.

Alena Zs. je v médiích označována za osobu blízkou Kočnerovi, který je podle nepotvrzených informací tisku podezřelý z objednávky Kuciakovy vraždy.

Doporučujeme
sacred10 ( 12. února 2019 07:58 )

Kuciak dělal jenom svoji práci a poukazoval na sviňského Kočnera,co dělá za zlo.Budiš Kuciakovi země lehká a doufám,že Kočner se z vězení už nedostane.Teď by bylo ideální,kdyby on dostal od někoho kulku dement!

simeone ( 11. února 2019 20:50 )

Dobře mu tak, zasr@nému Kuciákovi.Pletl se do čeho neměl tak to dostal. Že tady tak nekvičela česká novinářská žumpa když saudové rozpustili chlapa v kyselině. Zasedala k vůli tomu i OSN a naši nejapní mlčeli, včetně socana Petříčka.

jasnovidec01 ( 11. února 2019 20:08 )

Rohovor dvou dementů,nijak to nevypadá na drsné vyhrožování Kuciakovi ,jen mu říká jste novinářská svi.ně,to není vyhrožování,bůh ví kdo ho picnul a proč.. Kočner má pravdu, je malej červ a je někým placen aby hledal špínu.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud