Nebezpečný vrah na útěku: Po propuštění zabil další dva lidi!

Nebezpečný vrah na útěku: Edin Gačić po propuštění zabil další dva lidi!  (Autor: Policie, INT)
Autor: ČTK - 
11. února 2019
21:36

Bosenská policie zahájila rozsáhlou pátrací akci po muži podezřelém ze zabití dvou lidí. Zločin vyvolal paniku v celé zemi, poznamenala agentura AP. Podezřelý 42letý Edin Gačić je podle policistů ozbrojený a nebezpečný, lidé by proto měli být opatrní a v případě, že ho spatří, ihned to hlásit.

Gačić je na útěku od minulého pondělí, kdy v obci Podorašac jihozápadně od Sarajeva zabil majitele obchodu, v sobotu pak ve vesnici Suhodol usmrtil policistu. Motiv činu podle vyšetřovatelů zatím není znám.

Ozbrojený muž byl již v minulosti ve vězení za vraždy. Na svobodu se dostal v roce 2017 poté, co si odseděl dvě třetiny 20letého trestu. Jeho oběťmi se kdysi stali jeho matka a muž, se kterým sloužil v oddíle muslimských dobrovolníků během bosenské války v letech 1992 až 1995.

"Prověřujeme veškeré informace, které se k nám dostanou. Byly zapojeny všechny policejní útvary," uvedl Aljoša Čampara, ministr vnitra muslimsko-chorvatské Federace Bosny a Hercegoviny (FBH). Ta spolu s Republikou srbskou (RS) tvoří Bosnu. "Děláme vše, co můžeme, abychom ochránili občany," dodal ministr.

Policie do pátrání po Gačičovi zapojila celkem 1200 osob a v případě, že to bude potřeba, požádá o pomoc i armádu. Pátrání v hornatém regionu ztěžuje sníh, poznamenala agentura AP.

starypes ( 12. února 2019 07:21 )

Doufám, že tentokrát ho na útěku zastřelí.

Taurus70 ( 11. února 2019 21:59 )

A takove verbeze mame i tady vic jak dost💩💩💩

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud