Krvavý masakr manželů Karla (†76) a Ivany (†71) v Břasech: Tyhle varianty mění všechno!

Autor: rv, zb, chal, yks - 
8. února 2019
05:01

Obyvatele Břas na Rokycansku ve středu šokovala smrt dvou seniorů, kteří dočasně bydleli v tamním domě s pečovatelskou službou. Místní spekulují, že důchodce zavraždil jejich vnuk. Variant, jak měl pachatel hrůzný čin spáchat, je více. Ve hře je i možnost, že o dvojnásobnou vraždu vůbec nešlo...

Už v noci se na místě činu mluvilo o tom, že Karla V.  (†76) a jeho manželku Ivanu V. (†71) měl vrah podříznout. Není ale jasné, proč žena ležela venku na chodníku pod balkonem. Podle informací Blesku navíc žena neměla řezné rány, zato ale měla roztříštěnou hlavu.

Je možné, že Karla V. mohl vrah podříznout a jeho manželku Ivanu V. pak popadnout a shodit z balkonu. To by vysvětlovalo, proč měla žena roztříštěnou hlavu a její tělo leželo na zemi u domu.

Podle jiné, neméně pravděpodobné varianty Ivanu V. vražda manžela vyděsila natolik, že se v šoku rozhodla utéct přes balkon. Žena mohla buď z třímetrové výšky rovnou skočit, nebo při přelézání zábradlí ztratit rovnováhu a spadnout tak nešťastně, že utrpěla fatální zranění hlavy.

V zařízení pro seniory měli zavraždění bydlet pouze dočasně do doby, než jejich vnuk přestaví dům v Břasích, který na něj převedli. „Oba mrtvé jsem znal od dětství, byli to přátelé mých rodičů. Jejich vnuka znám odmalička, jeho matka zemřela, prakticky ho vychovávali prarodiče. Přepsali na něj většinu domu a on ho opravoval. Mluvil jsem s nimi ještě nedávno, těšili se, že se v létě vrátí,“ řekl Blesku starosta Miroslav Kroc a dodal, že manželé před dvěma lety oslavili zlatou svatbu. Na radnici vlaje černý prapor na znamení smutku nad ztrátou dvou lidských životů.

Oznámení o nálezu dvou mrtvých přijali policisté ve středu krátce po deváté hodině večer. Podle informací Blesk.cz jsou oběťmi starší muž a žena. Mrtvého muže našli policisté v jednom z pokojů, tělo ženy leželo na sněhu venku před domem.

Policisté pátrali po pachateli, který z místa ujel autem a jehož popis znali. „V nočních hodinách se podařilo policistům zadržet podezřelou osobu," uvedla policejní mluvčí Pavla Burešová.

Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování policie nezveřejnila k případu téměř žádné informace. Neméně tajemný tudíž zůstává vedle průběhu děsivých událostí také motiv, který krvelačný hlavní aktér měl. Některé zdroje spekulují nad finančními rozpory. Ani pro toto vysvětlení však dosud neexistují žádné důkazy. 

Video Dvojnásobná vražda na Rokycansku? Oběťmi jsou dva senioři. - Romana Vébrová

smeagol ( 8. února 2019 17:39 )

Vidim tydyta se slunecnimi brylemi v mistnosti a pistolkou. Vnoucek bude nejspis kvalitni material. Chudak deda a babicka.

bufalobil ( 8. února 2019 13:27 )

podřízl je vnouček takovýho zmr*da si vychovali

brano34 ( 8. února 2019 13:25 )

Pokud to byl hodný kluk, který chtěl aby jeho prarodiče v klidu a v pohodě od léta dožili v opraveném rodinném domě, tak to klobouk dolů. Vypadá to ale, že své prarodiče odstěhoval pod falešnou záminkou a ten jeho kamarád, co ho po vraždě náhodou odvezl k odbornému lékaři, může být spolupachatel. V čem oba jeli (drogy?) a jaký byl motiv vraždy, to asi policie neutají.

slovan1954 ( 8. února 2019 13:05 )

Takový materiál se musí likvidovat,jinak hrozí recidíva.Jen kdo koupí dům po takovém ***@vi!!??

slovan1954 ( 8. února 2019 13:02 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud