Středa 17. srpna 2022
Svátek slaví Petra, zítra Helena
Polojasno 32°C

Po 13 dnech konec nadějí! Záchranáři našli chlapce (†2) v šachtě mrtvého

Autor: ČTK, ital - 
26. ledna 2019
09:54

Po 13 denním souboji se zeminou a obrovském úsilí se podařilo španělským záchranářům nalézt tělíčko dvouletého Juléna, jenž spadl do stometrové šachty v provincii Málaga na jihu Španělska. Rodiče chlapečka, kteří na místě záchrany trávili dny i noci, se však dozvěděli krutou zprávu. Jejich malý syn byl po smrti.

Před třinácti dny spadl malý Julén (†2) do 25 centimetrů širokého a 100 metrů hlubokého vrtu, když se rodina chystala na nedělní oběd v přírodě. Uvízl asi ve dvou třetinách šachty a záchranáři museli vykopat nový tunel, aby se mohli k chlapci dostat. Cestu k němu blokovala tvrdá hornina, která zpomalila postup vrtání.

Chlapcovi rodiče José a Vicky (oba 29) trávili na místě záchranné akce veškeré dny, ale i noci, při nichž spali na nafukovacích matracích ve stanu. Po téměř dvou týdnech usilovného snažení se však dozvěděli zdrcující skutečnost. Záchranáři nalezli chlapečkovo tělíčko bez známek života. Objevili je v noci z pátku na sobotu okolo 1:30 hod.

 

„Bohužel dnes v 1:25 záchranný tým sestoupil až k místu v šachtě, kde měl být malý Julén, a nalezl jeho tělíčko. Cítím rodinou a vyslovuji jim upřímnou soustrast. Ať odpočívá v pokoji,“ řekl mluvčí španělské vlády Alfonso Rodriguez Gomez de Celis.

Zpráva o záchraně maličkého Juléna zasáhla nejen Španělsko, ale i celý svět. Starosta Malagy Francisco de la Torre uveřejnil na sociálních sítích. „Soucítíme s chlapcovou rodinou. Ve městě pro něj vyhlásíme období smutku.“ Tři dny smutku se rozhodlo držet i město Totalan, které leží nejblíže místu smutné tragédie.

Šachta se nachází na pozemku, který patří chlapcově rodině. Jeho otec sdělil, že díru nechal vyvrtat přítel jeho sestřenice, kvůli hledání vody. Tu však nenašli. Prospektor, který vrt provedl, tvrdí, že otvor v zemi nechal důkladně zapečetit. Podle slov rodiny jej však zakryli pouze několika kameny, které navíc byly nedbale položeny.

Ztráta syna je pro rodiče o to horší, jelikož o jednoho potomka už v minulosti přišli. Podle španělských médií je postihla tragédie v roce 2017. Jejich tříletý syn náhle zemřel na zdravotní potíže při procházce po pláži.

Vysmata ( 26. ledna 2019 22:31 )

Tobe neni 18 ale 12 Pises jak Debil? Von spravne se pise chlapecek ne von si magor!!

Vysmata ( 26. ledna 2019 22:22 )

Vysmata ( 26. ledna 2019 22:19 )

Zajici mysky a jina..zvirata

kristinn ( 26. ledna 2019 17:29 )

nič iné sa ani nedalo čakať.Niekto totálne nezodpovedne urobil to, čo urobiť mal.Nechcem viniť rodičov, majú toho ozaj dosť, ale - ak by som vedela, že sa tam robil nejaký vrt a išla by som tam s malým dieťaťom, trochu si to obzriem...

an.manchester ( 26. ledna 2019 14:11 )

Vedeli o te dire a nehlidali dostatecne dite oba patri do vezeni

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání