Podvodnice z lidí vymámila přes 113 milionů! Peníze utratila za luxusní dovolené a osobní komorníky

Podvodnice lidem napovídala, že investují do softwaru a vymámila z nich přes 113 milionů! Peníze utratila za luxusní dovolené
Autor: rc - 
24. ledna 2019
19:15

Exotické dovolené v Karibiku v hotelu Ritz, cesta po Evropě a osobní komorníci. To všechno Keisha Williams (43) pocházející z Virginie ve Spojených státech financovala z peněz, které vymámila od lidí, kteří věřili, že sponzorují software, který jim usnadní život. Od pěti desítek důvěřivců dokázala vymámit 5 milionů dolarů (113 316 000 Kč)!

V pátek soud poslal na patnáct a půl roku za mříže Keishu Williamsovou, vystudovanou inženýrku elektrotechniky a právničku v jedné osobě, která od důvěřivých lidí dokázala vymámit neuvěřitelných 5 milionů dolarů (113 316 000Kč)! Padesáti lidem Williamsová napovídala, že jejich peníze investuje do zdravotního softwaru, který jim usnadní komunikaci s lékařským personálem.

Podle informací Fox 5 jednasedmdesátiletá žena, která v minulosti trpěla rakovinou, Williamsové dala 250 tisíc dolarů (5 665 800 Kč), sedmdesátiletý muž do jejího projektu vložil 70 tisíc dolarů (1 586 424 Kč). Williamsová okrádala důvěřivé lidi dlouhé čtyři roky. Vždy, když se ptali, kdy software bude fungovat, vymyslela nějakou výmluvu a domáhala se dalších peněz.

Christiana D´Andradeho (70), úspěšného podnikatele z Kalifornie, vzala do projektu jako svého partnera. D´Andrade do softwaru vložil 1,4 milionů dolarů (31 728 480 Kč)! Williamsová životní úspory desítek lidí investovala do předražených dovolených a života na vysoké noze. „Způsob, kterým utrácela peníze, je příšerný,“ řekla soudkyně Leonie M. Brikemová podle DailyMail u soudu a dodala: „Tohle byl jeden z nejhorších případů, který jsem viděla.“

Lidem například napovídala, že čeká půjčku od jakéhosi texaského miliardáře Johna. Dokonce zfalšovala dokumenty. Ovšem v době, kdy měla být na schůzce s Johnem v Texasu, si užívala dovolenou za 75 tisíc dolarů (1 699 740 Kč) se svou přítelkyní na Jamajce. D´Andrademu poté zas řekla, že je nemocná, a tak nemůže pracovat na projektu.

V tu dobu však byla na Bahamách, kde ji obskakovali čtyři komorníci. „Hodně jsem utratila v Ritzu za jídlo a nápoje,“ měla napsat ve zprávě známému. Poté co se vrátila z Bora Bora, napsala údajně D´Andrademu, že potřebuje poslat peníze, protože je v rakouském vězení a musí se dostat zpátky domů k umírající mámě. D´Andrade ve snaze jí pomoci, přišel o střechu nad hlavou. Nad vychytralou podvodnicí však nakonec sklapla past. U soudu proti ní vypovídalo dvacet lidí. „Tohle je stvoření bez srdce a duše. Žádný člověk by vědomě tohle neudělal tolika lidem,“ napsala jedna z jejích obětí v dopise soudu. Williamsová, která stráví dlouhou chvíli ve vězení, však před porotou neprojevila lítost. „Jsem dobrý člověk, který udělal špatná rozhodnutí,“ uvedla.

antismejd ( 25. ledna 2019 19:19 )

vypadá velmi důvěryhodně....ale leda tak pro slepý.....

gotzur ( 24. ledna 2019 23:14 )

Paní si není vědomá, že by dělala něco špatně. Psychopatka, jak vyšitá.

lunatic ( 24. ledna 2019 20:46 )

Dotyčná zřejmě dokonale pochopila princip fungování určitého systému a tento následně i využila ,zatímco jiní např.nadále věří,že prvořadým úkolem doktorů je léčit nemocné ,co by však poté asi tak dělali - šli na Úřad práce,anebo pekli rohlíky?! Prostě - nadále vytvářejme všerůzné přeludy a kdo chce uvěřit,uvěří - třebas i tomu,že někteří jsou schopni naučit se létat,anebo zhodnocovat peníze - ti,kdož to doopravdy umí,zhodnotí přeci peníze své,ne?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud