Chlapec (14) házel po lidech syrová vejce: Způsobil smrtelnou nehodu a čelí obvinění z vraždy

Tragédie při dětské zábavě: Chlapec (14) házel po autech vajíčka a pak zabil svobodnou matku (45). Čelí obvinění z vraždy.
Autor: DH - 
5. ledna 2019
18:06

V texaském Houstonu přišla v úterý o život pětačtyřicetiletá řidička, do které na křižovatce najel jiný vůz. Mladík (14), který seděl za jeho volantem, ujížděl jinému muži, po kterém v žertu hodil syrová vajíčka. Teď bude čelit obvinění z vraždy.

Mladík (14) byl zadržen houstonskou policií a obviněn z vraždy. Podle očitých svědků měl spolu se svými dvěma kamarády házet po projíždějících automobilech vajíčka. Všichni tři u toho seděli ve stříbrném terénním vozu.

Po nějaké době se ale měla zábava zvrtnout, to když chlapci trefili vajíčkem automobilového veterána, jehož řidič na ně ze zlosti vytáhl poloautomatickou ruční pistoli a začal je pronásledovat po ulicích Texaské metropole.

Celý incident vyvrcholil tragédií. Když stříbrné SUV přijíždělo ke křižovatce, mladistvý řidič ignoroval světelné značení a z boku v plné rychlosti narazil do červeného pickupu značky Ford. Žena (45), která vůz řídila, byla na místě mrtvá. Úřady jí později identifikovali jako Silvii Zavalu.

Čtrnáctiletý mladík skončil v péči lékařů se zlomeným zápěstím. Jeho vinou ale Jessica, dcera zabité řidičky, ztratila mámu.

„Vychovávala mě sama. Byla svobodná matka, vždycky mi říkala, že mám zůstat silná a pozitivní,“ řekla médiím Jessica Gaspar (20). S nezletilým vrahem své matky sice soucítí, ale požaduje pro něj spravedlnost.

„Je to hrozné, cítím se kvůli tomu zle, doopravdy. Ale on mi vzal matku a musí za to zaplatit,“ dodala.

Prozatím není jasné, jak bude případ řešen. Vyšetřování od počátku komplikoval i fakt, že muž, který chlapce po silnici pronásledoval v bílém Lincolnu Continental z roku 1970, z místa nehody ujel. Policie však později na Twitteru informovala, že řidiče již našla a bude předveden k výslechu.

S osudem mladistvého řidiče, který ve 14 letech neměl za volantem co dělat, to vypadá špatně. Ve státě Texas je sice za dospělého považován jen člověk starší 17 let, což chlapec nesplňuje, v případě závažných trestných činů je ale možné i mladší osoby soudit jako dospělé.

Videozáznam autonehody si lze prohlédnout zde: 

PPP150W ( 6. ledna 2019 01:10 )

Porota a soud v émerice má asi jiný názor a hlavně jiné právní normy.

pjotri ( 5. ledna 2019 22:25 )

Vrazda je UMYSLNY trestny cin. Kloucek by si musel rict neco ve smyslu "ted do te baby nsjedu a zabiju ji". Toto si ale nerekl, proste pred nekym ujizdel, jel na cervenou a neumyslne zabil tu babu. Jedna se tedy o zabiti (neumyslne usmrceni). Ten kluk nemuze byt souzen za vrazdu. Za co by pak byli souzeni lidi, co pro prachy umyslne zamorduji treba rodice? Dulezity je umysl. Tady to zacalo hazenim vajec, ktery se zvrtlo. Umysl mi v tom chybi.. Tim se toho kluka vubec nezastavam, at ho poradne osoli, ale vrazda? To snad neee...

PPP150W ( 5. ledna 2019 21:55 )

Nedovedu si představit, že by byl v Evropě souzen za vraždu. Tenhle zákon se mi líbí. Je to gauner, ať pyká

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud