Nečesaný je uprostřed války soudů! Je to debakl! Advokát podal ústavní stížnost

Autor: yks, ČTK - 
14. prosince 2018
12:22

Už od roku 2013 se vleče justiční loterie o osud mladého muže jménem Lukáš Nečesaný, kvůli bezmála smrtelnému útoku na kadeřnici Ludmilu B. v Hořicích. Soudy mezitím shledávaly muže opakovaně vinným i nevinným. A všechno nasvědčuje tomu, že tenhle seriál jen tak neskončí. 

Případ Nečesaný zaměstnává českou justici a státní správu skutečně intenzivně. Zabývali se jím soudci krajského, vrchního, Nejvyššího i Ústavního soudu, poslanci i ministryně spravedlnosti. Zdá se, že každý z nich měl k případu co říci. Potíž je v tom, že každý z nich říká něco jiného.

Krajský soud v Hradci Králové rozhodoval ve věci pětkrát. Nyní je na řadě 6. kolo. „Tenhle justiční debakl musí skončit,“ řekl Nečesaného advokát Zdeněk Koudelka. A podal stížnost k Ústavnímu soudu.

Podle obžaloby napadl Nečesaný kadeřnici polenem. Bil ji do hlavy, a když už byla na hraně života a smrti, ukradl z kadeřnictví 10 000 korun. Policejní identifikace za pomoci vážně zraněné kadeřnice ale nevyzněla tak přesvědčivě a jednoznačně, jak by si kriminalisté přáli. Podobně tomu bylo i s dalšími důkazy. 

Video Rekognice v případu Lukáše Nečesaného - Blesk

Nečesaný byl nejprve pravomocně odsouzen ke 13 letům vězení, původní rozsudek potvrdil i odvolací soud. Tohle rozhodnutí ale Nejvyšší soud označil za nesprávné a rozsudek zrušil. To odstartovalo justiční bitvu. Je to bitva, která má už několik kol a stále pokračuje.

„Ve věci rozhodoval nalézací Krajský soud v Hradci Králové pětkrát a nyní má rozhodovat po šesté, pětkrát rozhodoval odvolací Vrchní soud v Praze a dvakrát Nejvyšší soud,“ popisuje Koudelka jednotlivé díly této právní anabáze. Podle něj tím pořádně dostalo na frak právo Nečesaného na spravedlivý proces, a to i přesto, že si je napadená kadeřnice jistá tím, že na ni zaútočil právě on. „Poznala jsem ten jeho úsměv,“ řekla soudu.

Poslední rozhodnutí Vrchního soudu v Praze, které sice případ znovu vrátilo do Hradce Králové, ale opět jinému soudci, působí podle Koudelky dojmem, že Vrchní soud vede válku s Nejvyšším soudem. Protože nemůže zrušit rozsudek nadřazené instance, ruší rozsudky, které se podle něj řídí. Obětí vnitřních rozepří justice je pak podle něj právě Nečesaný. 

 

 

 

tomik007 ( 14. prosince 2018 19:08 )

Toho muze zachranit pouze vymena tlamy

sacred10 ( 14. prosince 2018 16:03 )

Já si myslím,že trest už je jenom tohle soudní tahání,to musí být psychicky velice těžké..No a pak dostane kriminál...Něco jako Tereza v Pákistánu...

havran2 ( 14. prosince 2018 15:11 )

A kdy už půjde starý Nečesaný sedět,to se taky zamete pod koberec ! ! !

starypes ( 14. prosince 2018 14:39 )

Věřím té paní. Ten vyšklebený xicht toho vrahouna je opravdu nezapomenutelný. Měli by mu zapálit Koudelku.

vilda696 ( 14. prosince 2018 14:36 )

Ta zlodějskovrahounská familie ještě není v kriminále......starýmu ještě nedošli naloupený prachy ?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud