Osvobodil Nečesaného a teď končí: Soudce opsal rozsudek i s chybami, zní z Vrchního soudu

Autor: dce - 
10. prosince 2018
17:16

Už pětkrát řešil Krajský soud v Hradci Králové případ Lukáše Nečesaného obžalovaného z pokusu o vraždu kadeřnice. A bude ho řešit i pošesté – Vrchní soud poslední osvobozující rozsudek zrušil a soudce Martina Mjartana odvolal. A nyní vyšlo najevo i proč! Mjartan prý rozsudek opsal, a to i s chybami.

Krajský soud v Hradci Králové se bude pošesté zabývat případem Lukáše Nečesaného obžalovaného z pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích, a to pravděpodobně hlavně kvůli velké chybě jeho soudce Martina Mjartana. V rozsudku totiž nechal formulaci, která působí, jako by Nečesaného spíš označil za vinného – a ne naopak, jak tomu skutečně bylo. S informacemi z rozsudku Vrchního soudu přišel server SeznamZprávy.cz.

„Důkazy, které byly u hlavního líčení provedeny, se podařilo prokázat, že pachatelem tohoto jednání byl právě obžalovaný,“ stojí údajně v rozsudku. Mjartan navíc podle Jiřího Lněničky z Vrchního soudu v rozsudku zmiňuje, že neví, komu se svým rozhodnutím má zavděčit.

„Jestli Nejvyššímu soudu, který, jak se domnívá, si přeje zproštění obžaloby, nebo Vrchnímu soudu, který, jak se domnívá, by si přál odsouzení. To je zjevné nepochopení předchozího usnesení Vrchního soudu v Praze,“ uvedl Lněnička.

Ten navíc dodal, že v rozsudku chybí i osobní hodnocení provedených důkazů. „Namísto toho, aby u každého z jednotlivých usvědčujících důkazů uvedl, jaké je jeho vlastní hodnocení, reagoval podrážděně a původní hodnocení doslova opsal (či spíše okopíroval),“ napsal podle Seznam Zprávy do usnesení Lněnička.

Případ tak nyní projedná jiný senát, a to místopředsedy krajského soudu Miroslava Veselského. „Nově určený senát se nyní musí podrobně seznámit se spisem, další postup lze předpokládat v řádu několika málo měsíců,“ uvedl v tiskové zprávě mluvčí soudu Jan Kulhánek.

dragomira ( 25. prosince 2018 17:42 )

Ty zmetku vrahounskej už abys tam byl alespoň na 15 let ty kreaturo feťacká i se svou zlodejskou familií!

pokrok ( 11. prosince 2018 07:30 )

Myslím, že ty krakouši - by jsi si měl nechat přezkoumat svůj zdravotní stav - zda nemáš již prohnilý mozeček,- protože všechno tomu napovídá!

pokrok ( 11. prosince 2018 07:26 )

Kdyby ty splino - jsi dostal basebalovou pálkou od Nečesaného několik ran do " palice",- pak ti bude půl roku trvat než poznáš svou svou vlastní matku !

pokrok ( 10. prosince 2018 22:24 )

Babička která přišla domů - se její hodinové ručičky překrývaly - tedy bylo 17,30 hod - nám pak tvrdila,- že u nich v Hořicích to znamená 17:OO hod !

pokrok ( 10. prosince 2018 22:05 )

Teď jde o to - než dojde k dalšímu soudnímu dílu " Nevinný Nečesaný " ,- aby tento zase "nechytl nerva" - nerozzuřil se a nešel zmlátit nakonec i Mjartana,- aby z něj vytřískal všechny prachy- které do něho "vrazil"jeho otec !! Je jisté, že ani Mjartan- zadarmo "nehrabal" !!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud