Kauza Nečesaný se pošesté vrací ke Krajskému soudu: Kdo bude rozhodovat o Lukášově osudu?

Autor: ČTK - 
7. prosince 2018
14:35

Krajský soud v Hradci Králové bude pošesté řešit případ Lukáše Nečesaného obžalovaného z pokusu vraždy kadeřnice v Hořicích. „Líčení soud nařídí v řádu měsíců,“ řekl v pátek mluvčí soudu Jan Kulhánek. Případ projedná jiný senát, a to místopředsedy krajského soudu Miroslava Veselského.

„Nově určený senát se nyní musí podrobně seznámit se spisem, další postup lze předpokládat v řádu několika málo měsíců,“ uvedl v tiskové zprávě Kulhánek.

Senát soudce Miroslava Mjartana, který Nečesaného dvakrát zprostil viny, vrchní soud z případu vyloučil. První tři odsuzující rozsudky nad Nečesaným vynesl hradecký soudce Jiří Vacek.

Odvolací vrchní soud koncem listopadu zrušil rozsudek, který zprošťoval Lukáše Nečesaného viny z pokusu vraždy. Proti rozsudku se odvolala státní zástupkyně.

Obžaloba tvrdí, že 21. února 2013 napadl tehdy dvacetiletý student gymnázia Nečesaný kadeřnici polenem, opakovaně ji udeřil do hlavy a sebral jí přes 10.000 korun z tržby a peněženky. Vážně zraněnou ženu našel její syn, život jí zachránili lékaři královéhradecké nemocnice.

Krajský soud v Hradci Králové mladíka třikrát uznal vinným, nejprve mu dvakrát uložil 16 let, později 13 let odnětí svobody. Po zásahu Nejvyššího soudu byl Nečesaný propuštěn z vězení a poté dvakrát nepravomocně zproštěn viny, a to novým soudním senátem. Předchozí osvobozující rozsudek vrchní soud rovněž zrušil s tím, že krajský soud se držel názoru Nejvyššího soudu i v otázce hodnocení důkazů, což by neměl.

Aktuálně zrušený pátý verdikt je z letošního 14. května. Předseda soudního senátu Mjartan tehdy uvedl, že při pochybnostech o vině obžalovaného musí rozhodnout podle zásady in dubio pro reo, tedy ve prospěch obviněného. Soudu chyběl klíčový důkaz. Kadeřnice sice Nečesaného opakovaně označila za pachatele, její výpověď však zpochybnili znalci, podle nichž trpěla amnézií.

pokrok ( 8. prosince 2018 15:53 )

pokrok ( 8. prosince 2018 11:06 )

Stejně jako to, že Neče. po svém kamarádu Hrušovi chtěl aby mu dosvědčil, že kadeřnice v 17 hodin byla v pořádku přestože Hruš vypověděl, že v tu dobu byl se svým autem jinde ! A že je Nečesaný brutality schopen, to potvrdil i jeho kamarád, který byl svědkem toho jak Nečesaný zmlátil svého známého kterého po dopadu na zem kdy se již tento nemohl bránit - několikrát kopal do ledvin ! Další kamarád Neč. řekl, že si u něj Nečesaný uschoval kožené rukavice! Asi na nich byly pachové stopy i krev. Kdyby ji třískal rozpůleným březovým polenem, pak by na zemi musely být třísky , které ale nikde nebyly! Našly se jen úlomky nehtů když si kadeřnice chránila hlavu . Byla třískána baseba pálkou s břízovou rukojetí která se netříští,dá se lehce umýt a schovat do tašky a kterou si kadeřnice spletla s rozpůleným březovým polenem ! A že by se po Nečesaném kdy kadeřnice měla již klíče v zámku a chtěla zavírat přišel někdo stříhat -to sotva Nečesaného usvědčují nejen pachové stopy na kabelce , ale také to , že své kožené rukavice , které zřejmě byly od krve kadeřnice - si uschoval u svého kamaráda kterému řekl- jak se uvádí ve spise že je nechtěl nosit v kapsách . A že útočníkem byl Nečesaný, to svým vyjádřením v tisku - potvrdila i sama Válková, která z okruhu podezřelých VYLOUČILA syna kadeřnice, na kterého to rodina Nečesaných chtěla "hodit "! Kdyby Válková nevěděla,že pachatelem tohoto brutálního činu je Nečesaný pak by NIKDY nemohla vyloučit z podezření syna kadeřnice ! Soud by měl brát v potaz prvotní výpovědi svědků, protože ty nejvíce odpovídají pravdě protože je známo , že když se kauzy protahují "nakupují se noví a noví svědci - výpovědi se záměrně mění a vynesení rozsudku je v nekonečnu Doufejme, že spravedlnosti bude konečně učiněno zadost - a Nečesaný - kterého jeho oběť po svém uzdravení bezpečně poznala - půjde zpátky tam, odkud za svůj brutální čin - měl odejít až po odpykání si trestu,- který si za svůj čin - plně zasl

pokrok ( 8. prosince 2018 10:43 )

[odkaz na stránku] V tomto článku který má název : "Kauzu Nečesaný projedná senát místopředsedy krajského soudu" ,- vidíme, že Lukáš Nečesaný - který málem k smrti ubil kadeřnici - nám drží v rukou knihu s názvem ZNEUŽITÍ MOCI !!! A musíme mu dát za pravdu,- protože všichni již víme ,- že svou moc zneužil soudce Mjartan na základě zásahu bývalé ministryně spravedlnosti Heleny Válkové,- za kterou přišla kamarádka starého Nečesaného- Jana Pastuchová - poslankyně za ANO !!! A jak víme, tak Válková pak zašla a "domluvila " soudci Mjartanovi a otec Nečesaného - mající miliony "čistě nabyté "- se pochopitelně za "nevinnost" svého synka -soudci Mjartanovi - milionově odměnil ! Kolik to Martanovi "hodilo" - to se nedovíme,- ale co víme je - že tuto novinu - že Nečesaný bude propuštěn - přestože byl již odsouzen a vykonával si svůj zasloužený trest,- tak Helena Válková nelenila a ihned šla za Nečesaným do vězení - aby mu tuto radostnou novinu sdělila !!!!!! Je vidět, že pokud jsou úplatní soudci, svědci ... kdy zločinci a vrahové mají své známé politiky na těch "správných místech" a hlavně hodně peněz na kontě,- tak mohou klidně i vraždit, aniž by je čekal spravedlivý trest ! A právě tímto způsobem - kdy ani Mjartan zadarmo" nehrabal - nastalo ZNEUŽITÍ SOUDNÍ MOCI !!!,- kdy z vinného Nečesaného - který byl agresivní a navíc uživatelem drog které jak víme něco stojí, kdy kradl doma věci a prodával je aby měl peníze na drogy - udělal Mjartan "nevinného" ! V prvotním rozsudku se výpovědi dědečka a babičky Nečesaného , co se času příchodu a oblečení týče - neshodují ! Záměrně lhal i Nečesaný - který řekl, že měl na zádech batoh zn. Nike - který ale svědkyně která telefonovala a dívala se ke kadeřnictví - neviděla. Nemohla jej vidět - protože Nečesaný žádný batoh neměl,- což potvrdil jeho učitel angličtiny který řekl , že měl koženou tašku přes rameno a že žádný batoh u něj NIKDY neviděl !!!! Pokračuji:

rosi12 ( 7. prosince 2018 17:37 )

S Nečesaným feťáckým doby*tkem ten soud protahují. Šmejda odsoudit a hned za mříže a popřípadně taky jeho fotra, co vytuneloval Libereckou nemocnici.

ivoadler ( 7. prosince 2018 16:37 )

Po šesté k soudu? Naše orgány činné v trestním řízení fungují vskutku perfektně. Doufám, že jsem se vyjádřil dostatečně odborně.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud