Po štědrovečerní hádce ženu v pronajatém bytě domu v brněnských Židenicích ubil cihlou. Udeřil ji patnáctkrát! Žena se přitom s mužem dala dohromady přes internetovou seznamku.

„Vypili jsme šampáňo a vodku, měli řízky, bramborový salát, chlebíčky, očka. Zkrátka štědrá večeře, jak má být. Jedli jsme, pili, souložili a zase jedli, pili, souložili. Třikrát dokola, víc to nešlo, i když jsem měl viagru,“ vylíčil do policejního protokolu Bedřich B. chvilky před vraždou.

Pak po něm prý chtěla jeho milá půjčit 100 000 korun. „Prý když nedám, udá mne, že jsem ji znásilnil. Pěstičkama mě bila do hrudníku. Naštval jsem se, vzal cihlu a praštil ji do hlavy,“ prohlásil Bedřich.

Po vraždě kouřil a zvracel

Žena klesla na postel. „Cosi mlela, za patnáct minut bylo po všem. Krev stříkala dokola. Šel jsem si zapálit na balkon, pak jsem se pozvracel. Přemýšlel jsem, co mám dělat a zda se udat,“ řekl.

Vrah pak sedl do auta a jezdil městem. Den po vraždě se na místo činu vrátil, mrtvolu přikryl a svázal špagátem. V zastavárně na Cejlu pak prodal šperky mrtvé ženy. Při dalších cestách po Brně vyhazoval zakrvácené šaty mrtvé.

Tělo ženy skopl z náspu

Těla Lenky se zbavil jako poslední, po čtyřech dnech. „Vyhodil jsem ji někde u Moravan, asi na dálnici. Tam jsem ji skopl z náspu a odjel,“ prohlásil vrah.

Pokoj, kde vraždil, pak ještě před Silvestrem uklidil a dokonce vymaloval. Pak prodal ženin nábytek, ledničku a kupce našel i na částečně zakrvácený koberec! Zájemkyni, která si přišla odvézt kuchyňskou linku, přitom osahával na zadku a stehnech…

U soudu vylíčil novou báchorku

Soud s bezcitným vrahem začal v úterý a Bedřich své původní výpovědi popřel. Soudu nabídl neuvěřitelnou historku. „Na návštěvu přišli nějací dva muži. Něco mně dali do kafe, nějaké sedativum asi a já se probudil pobodaný vidličkou zamčený ve vaně v koupelně,“ tvrdil. Když se probral, viděl prý svou přítelkyni už mrtvou a svázanou.

„Přítelkyni jsem nezabil. Většinu života žiju řádně, měl jsem dvě manželky a vychoval jsem i dvě děti,“ prohlásil desetkrát soudně trestaný tesař. V jeho pestrém trestním rejstříku přitom nechybí ani dvě odsouzení za domácí násilí. „Známým se dokola chlubil, že seděl s Kajínkem,“ uvedl svědek Jiří D.

Vraha pomohla najít veřejnost

Šokující nález mrtvého těla ženy ohlásil 30. prosince zaměstnanec Ředitelství silnic a dálnic poblíž ulice Podsedky. Kriminalisté zjistili, že tělo se na místo dostalo odjinud. Zároveň se obrátili s žádostí o pomoc na veřejnost. „Dostali jsme řadu tipů. Jeden o ženě z Blanska, která pracovala jako prodavačka v Brně,“ řekl detektiv Antonín Hrdlička.

Kriminálka si proklepla okruh známých mrtvé a zjistila, že často vyhledávala muže přes seznamovací portály. Na Nový rok se tak dostala k podezřelému a ten ještě téhož večera skončil v cele. Pokud jej soud shledá vinným, hrozí mu až 18 let kriminálu.

VIDEO: Kriminalista Antonín Hrdlička popisuje objasnění poslední vraždy roku 2017 na jižní Moravě.

Video
délka: 03:31

Kriminalista Antonín Hrdlička popisuje objasnění poslední vraždy roku 2017 na jižní Moravě. Zdeněk Matyáš