Čtvrtek 24. září 2020
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno, déšť 22°C

Výsledky vyšetřování přinutily policii jednat! Smrtící jízda Kočky ml. (†28) na D11

Aktualizováno -
11. prosince 2018
14:09
Autor: chal - 
11. prosince 2018
11:28

Policisté konečně zveřejnili nové informace z vyšetřování smrtelné nehody Jana Kočky mladšího (†28). Kočka koncem září brzy ráno najel do protisměru na dálnici D11 a po několika kilometrech, které ujel ve vysoké rychlosti, se čelně srazil s kamionem. Zemřel jak člen kolotočářského impéria, tak i řidič nákladního vozidla Miloslav (†28).

Státní zástupce i policie k tragickému případu dlouho mlčeli. Policisté nesměli výsledky toxikologie sdělit, i když je měli přes měsíc k dispozici. Čekalo se totiž na znalecký posudek z oboru dopravy, který měl napovědět, jestli nebyla příčinou nehody technická závada.

Všechny podklady k případu už jsou nejspíš pohromadě, protože ho nyní policisté překvalifikovali. Z původního přečinu usmrcení z nedbalosti je tak zločin obecného ohrožení, za který by viníkovi hrozil přísnější trest. „Změnu právní kvalifikace policie provedla na základě výpovědi svědků a znaleckého posudku z oboru dopravy,“ řekl Blesku státní zástupce Ludvík Lukáš, podle kterého je překvalifikování důležité kvůli prevenci.

„Máme velmi dobře zmapovaný jeho způsob jízdy a chování. Policie případ překvalifikovala na zločin obecného ohrožení, u kterého je trestní sazba osm až 15 let,“ dodal. Toxikologické výsledky Lukáš odmítl komentovat a odkázal na Krajské státní zastupitelství v Praze, které si případ převzalo.  

Video Pohřeb Jana Kočky (†28): Kočár s rakví, průvod Prahou a emoce rodiny! - redakce Blesk

Výsledky toxikologie každopádně stále nejsou veřejné. Není tak jasné, jestli Kočkovo nepochopitelné jednání nebylo zaviněno vlivem konzumace alkoholu nebo drog. Případ převzalo Krajské státní zastupitelství v Praze, kvůli smrti viníka bude však odložen.

K tragické nehodě došlo koncem září na D11 u Vrbové Lhoty. Jan Kočka mladší se před třetí hodinou ráno několik kilometrů řítil v protisměru, než se jeho terénní vůz čelně srazil s kamionem. Mladý řidič nákladního vozidla při nehodě také zemřel.

Ivo Nesvara ( 13. prosince 2018 17:34 )

Je to svinstvo co si dovoluji Kočkovi místo aby šlápli uši tak s ještě pozvou televizi aby ukázali ... Mystika aby se aspoň omluvili pani a určitě i dětem co zůstali bez otce jsem řidič s povolání dalo by se říci že to byl kolega a paní přeji pevné nervi aby šla proti těm světským hajzlum dal bych je k soudu atam jim co zato jemu líto co se stalo.Kockum peřejí jenom to nejhorší a mimo jim to přeji jsi to s svine.Ivo

Nezadat ( 12. prosince 2018 01:08 )

Od doby co jsou někteří haajzli úplatní.

Nezadat ( 12. prosince 2018 01:06 )

Kdyby byli lidé rozumní,tak se na kočkový atrakce vysssserou a bylo by konec lidského odpadu.

Nezadat ( 12. prosince 2018 01:04 )

Kdyby lidé byli trochu rozumní,tak se na kočkový atrakce vyssserou a bylo by po sviiinich.

tomik007 ( 11. prosince 2018 22:23 )

Jak dlouho to bude trvat nez zverejni ten obsah krve v koksu ???

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud