Pompézní pohřeb světského prince Jana Kočky ml. (†28): Milion korun jen za květiny!

Autor: chal - 
15. října 2018
05:01

Na čtyři miliony korun by Čech s průměrnou mzdou musel šetřit 13 let. A navíc by po tu dobu nesměl utrácet za jídlo, oblečení nebo nájem. Pro běžného smrtelníka zkrátka těžko dosažitelná částka. A teď si představte, že takovou částku utratíte během jediného dne. Třeba za pohřeb - což přesně udělala rodina Kočkova za smuteční obřad Jana mladšího.

Takový pohřeb je jeden z milionu. A miliony podle informací deníku Aha! „spolknul“ až čtyři. Počítejte s námi.

Za květinovou výzdobu kostela, věnce na hřbitově a okvětní lístky, kterými byla vystlána cesta smutečního průvodu, zaplatila rodina 700 tisíc korun. Hosté donesli květiny a věnce asi za 300 tisíc, to už jsme na milionu.

Částku za obřad a průvod na dva miliony podle Aha! posunuly položky jako ochranka za 300 tisíc, luxusní rakev ze zinku a oceli za 100 tisíc nebo bohatě zdobený barokní kočár tažený šesti černými koňmi.

Nejdražší věcí týkající se pohřbu byla logicky hrobka na Olšanských hřbitovech. Místo Janova posledního odpočinku je celé postavené z mramoru a stálo 1,5 milionu korun.

Na již zmíněné čtyři miliony se dostáváme večer. Kočkovi se totiž s vybranými hosty (ale ne 800, kteří byli pozváni na pohřeb) přesunuli do luxusní restaurace v asijském stylu na Starém Městě.

Pronájem s útratou činil podle Extra.cz něco kolem 400 tisíc korun. A není divu. Obědové menu s polévkou za 75 korun byste tu opravdu nenašli.

Zato byste si mohli poručit skutečné speciality jako třeba humra na indonéský způsob za 2800 Kč nebo stogramový steak z hovězího wagyu za 3300. A jídlo můžete zapít panákem až za 4500 korun.

Jan Kočka mladší zemřel při autonehodě na dálnici D11 v pátek 28. září. Brzy ráno se vracel z boxového galavečera, když se z neznámého důvodu otočil do protisměru. Pak se čelně srazil s kamionem, jehož řidič Miloslav H. (†28) při nehodě také zemřel.

Video Pohřeb Jana Kočky (†28): Kočár s rakví, průvod Prahou a emoce rodiny! - redakce Blesk

dajka123 ( 17. října 2018 18:24 )

Když Michal David řekne, že byla špatně označená cesta tak to musí být pravda. Proto není u článku diskuze. V Plesku byly fotky toho nájezdu na dálnici a pochopí je i taková blondýna jako jsem já. Nechápe to jen fetka a ožrala kočkodan. Kdo chce kam.... Smutné je, že to odskákal nevinný člověk jiného auta. Namachrovaného kočkodana mi líto opravdu není.

1946 ( 15. října 2018 17:10 )

Mazoleum ne, a nechali ho nabalzamovat, o tom se psalo.

1946 ( 15. října 2018 17:05 )

 Břídilové,pohřeb "prince" Kočků stál méně než svatba anglické princezny Eugenie.

moudivlacek ( 15. října 2018 14:08 )

Hlvně že jim tam zazpívali naši zaloužilí vyznamenaní umělci. Škoda, že chyběli Paroubek a Zeman, kamarádi Kočků

flora ( 15. října 2018 14:02 )

To už zkoušeli kolotočáři i na jiný diskuzi .. že prý se měl ten kamioňák vyhnout a nic by se nestalo.... To ti hlava nevezme, ti se neštítí ničeho

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud