Žalobce Terezy propadá zoufalství: Vysoce postavený politik zasáhl do jednání!
Mladou Češku, kterou v lednu zadrželi v Pákistánu s kufrem plným drog, ve čtvrtek čekal další soud. Jenže tentokrát jednání zabránil samotný kandidát na premiéra. Státnímu zástupci se ovšem na Terezu podařilo podat novou žalobu.
Tereza (22) i ve čtvrtek vážila cestu k soudu takřka zbytečně. „Soud s Terezou H. se opět nekonal, tentokrát kvůli zablokování ulic v Láhauru v souvislosti s předvedením předsedy PML-N Šahbáze Šarífa před soud tzv. National Accountability Bureau,“ řekla Blesk.cz mluvčí ministerstva zahraničních věcí Michaela Lagronová.
Šahbáz Šaríf v srpnu kandidoval na premiéra, ačkoliv byl považován za favorita, prohrál. Před měsícem na něj navíc praskla kauza ovlivňování developerských zakázek. „Slečna Tereza byla přesto předvedena k soudu a byla učiněna docházka. Samotné soudní stání by se však mělo konat až v pátek 23. 11. 2018,“ dodala Lagronová.
Místní zdroj Blesku ovšem prozradil, že před soudem se toho dělo víc! Státní zástupce na Terezu podal další obžalobu, právě ta se bude v pátek před soudem řešit.
Terezu zadrželi celníci na letišti v pákistánském Láhauru. V kufru u ní našli devět kilo heroinu. Tereza skončila ve vazbě a od té doby pravidelně navštěvuje soudní jednání, která se se stejnou pravidelností odročují bez posunu.
Ve vězení chodi ve slovackem kroji , to si myslím že hodně pomůže . Určite ma i CeDéčka s Moravankou a Jarmilou Šulakovou .