Vysmátá pašeračka Tereza znovu u soudu: Nový advokát změnil strategii

Autor: ČTK ljš - 
17. dubna 2018
13:20

Na lavici obžalovaných strávila jen pár minut! Pašeračka Tereza H. nakráčela k soudu v pákistánském Láhauru zvesela, možná právě proto, že věděla, že ji nic náročného nečeká. Její nový obhájce totiž požádal o odročení případu a bylo mu vyhověno!

Soud s Češkou, která byla letos v lednu zadržena na mezinárodním letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, byl odročen na čtvrtek 19. dubna.

Důvodem je změna obhájce. Tereza, která cestou do soudní síně opět rozdávala úsměvy a s několika papíry v rukou živě diskutovala s ženou v uniformě, která jí šla po boku, se totiž rozhodla, že vymění svého právního zástupce. „U soudu podepsali zmocnění a nový právník požádal o odklad čtení obvinění, které mělo být na programu dnes,“ popsala strategii nového obhájce mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová. Z obvinění by mělo být jasné, z čeho je Češka obviněna a za co bude souzena.

Nového právníka Češce podle Valentové doporučil ředitel věznice i spoluvězeňkyně. Právník případ údajně delší dobu sleduje. Důvody, proč se zbavila svého předchozího obhájce Džaváda Zafara, obviněná neuvedla. Mohlo jít ale o jeho časté výstupy v médiích, které zřejmě mnohdy neodpovídaly realitě. 

Zdravotní stav Terezy H. je nadále relativně v pořádku. Stěžovala si pouze na horko. Dnešního státní u soudu se účastnila i zástupkyně české ambasády.

Fotogalerie Terezu H. zadrželi v Pákistánu s kufrem heroinu 57 fotografií

Pákistánští celníci ženu zadrželi údajně poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek cestou na let do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech. Odtud se podle pákistánského tisku chystala pokračovat do Irska. Heroin našli celníci v kufru zadržené.

Za pašování drog jsou v Pákistánu obvykle velmi vysoké tresty, výjimkou není ani trest smrti. Podle českého ministerstva zahraničí se ale zpravidla neuplatňuje vůči cizincům. České ministerstvo spravedlnosti v březnu uvedlo, že Česko chce s Pákistánem uzavřít smlouvu o předávání vězňů. Úřad snahu zdůvodňuje právě případem Češky zadržené v lednu v Pákistánu.

tomik007 ( 18. dubna 2018 00:59 )

Pokud ctes prispevky Blabolim pravidelne, musi ti byt jasne ze tam nejaka podstana vazba mezi nimi je. Bud je to pribuzna, anebo nejaka starsi kolegyne z branze ktere tyhle holky zaucovala v profesi. Klidne na to vsadim boty.

majojo ( 17. dubna 2018 22:48 )

Jděte už s tou krávou nemorální do pihele! Zajímavé, jak má u nás každej zloděj, vrah a kriminálník veškerou péči a na růžích ustláno. Když zahodíte vajgla na zastávce nebo papírek v parku, máte daleko větší problém než tahle vyšklebená ludra.

ProtiZeman ( 17. dubna 2018 22:08 )

Zajímavé, nevšiml jsem si, že by tu někdo té prostitutce a pašeračce drog nabízel finanční pomoc Asi máte vlčí mlhu - ostatně to není poprvé - “dámo” od fochu

liskabystrouska ( 17. dubna 2018 20:51 )

Abytamchcipla ta snad dala vsem v pakosum

Voda ( 17. dubna 2018 20:19 )

 Ať tam zůstane šlapota

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud