Šéf ruské rozvědky podlehl zákeřné nemoci: Nechal předtím zlikvidovat Skripala?

Zemřel šéf ruské rozvědky Igor Korobov
Autor: ČTK - 
22. listopadu 2018
07:31

Ministerstvo obrany v Rusku oznámilo v noci na čtvrtek, že ve středu zemřel šéf ruské vojenské rozvědky GRU Igor Korobov. Také uvedlo, že Korobov dlouhodobě trpěl vážnou nemocí. Bližší informace zatím nejsou známy.

„Vzpomínka na báječnou osobu, skutečného syna Ruska, vlastence rodné země generálplukovníka Igora Valentinoviče Korobova navždy zůstane v našich srdcích,“ uvedlo ministerstvo obrany s tím, že šéfovi GRU bylo 63 let. Stejný věk zmínila i agentura TASS, podle které se narodil 3. listopadu 1956, což by ale znamenalo, že mu bylo 62 let. Podle dostupných informací na webu se však narodil 3. srpna 1956.

Vojenská rozvědka, kterou Korobov vedl od roku 2016, čelila řadě obvinění vznesených západními státy. Například Británie je přesvědčena, že agenti GRU použili nervový plyn ve snaze zabít bývalého agenta a příslušníka GRU Sergeje Skripala, který byl letos v březnu nalezen v bezvědomí v britském městě Salibsury.

Rusko toto obvinění opakovaně odmítlo. Spojené státy letos v červenci obvinily 12 příslušníků ruské rozvědky GRU z hackerského útoku na počítače Demokratické strany před prezidentskými volbami v USA v roce 2016.

marais ( 27. listopadu 2018 13:53 )

V Rusku nesmí nikdo umřít , Rusko se nesmí bránit, odsouzený v Rusku je nevinný .. všechno západ zkritizuje nebo trestá a vše je použito proti němu.

offline ( 22. listopadu 2018 12:45 )

Vadí mi to strašně, je jich tu víc než v osmašedesátém, v Dejvicích se česky nedomluvíte.

adeso ( 22. listopadu 2018 10:53 )

my už jsme jak ten slavný západ. Sice vůbec nic nevíme, ale každého lživě obviníme a pak ještě chceme, aby se kvůli nám přiznal. Bože bože co se to slidma děje? že by konečně ty svi--- zblbli ??

vvalsidal ( 22. listopadu 2018 10:53 )

Rusům nevěříte a máme jich tu plná sídliště jako ukrajinců a kdo myslíte že je majitelem sídlišť ruskoukrajinská mafie,realitky !!! A to Vám asi nevadí že neslyšíme pomalu české slovo v obchodech, MHD.

offline ( 22. listopadu 2018 10:35 )

Rusům nevěřím nic, tedy ani toto. Spíše ho uklidili a někde na luxusní dače prožije dlouhý klidný důchod.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud