Sobota 2. prosince 2023
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Zataženo, sněžení -2°C

Majitelka 56 koček z mučírny v Neratovicích: Budu je chtít vrátit!

Autor: Matouš Voldřich, Lucie Marková - 
23. října 2018
13:07

Podlaha pokrytá výkaly a zvířata žijící v otřesných podmínkách! Kšeftařce se zvířaty Dagmar P. v pátek v Neratovicích odebrali 56 koček. Rozebraly si je útulky v Žimu a v Teplicích. Jaký osud je nyní čeká?

Kočky mají vícečetná poranění a jsou ve špatném stavu. „Všechny berou antibiotika. Mají výtoky z očí a nosu, záněty dásní, problémy se zuby i další obtíže,“ přiblížila Blesku Kateřina Hadrabová ze spolku AniDef, provozovatele útulku v Žimu. S umístěním pomohl i spolek Teplické kočky.

Majitelka koček z Neratovic se však brání. „Já jsem kamarádku poprosila a ona to tam evidentně neuklidila. A co jsem s tím jako měla dělat, jsem v nemocnici. Až se dám dohromady, určitě budu chtít kočky nazpátek,“ řekla Dagmar P. FTV Prima.

Její inzeráty na prodej koček „naučených čistotě“ jsou však stále na internetu. V současné chvíli probíhá vyšetřování policie a správní řízení obce Neratovice.

Video  Množírna koček v Neratovicích: Podlahu pokrýval nános zvířecích hovínek  - Jan Jedlička, Blesk TV
Video se připravuje ...

„Proti vrácení koček majitelce činíme veškeré právní kroky a věříme, že kočky budou co nejdříve s konečnou platností odebrány, jelikož již bylo předběžně konstatováno, že se o týrání zvířat jednoznačně jedná,“ sdělil Blesku právník Robert Plicka z Hlasu zvířat, který celou kauzu otevřel.

Další týdny tedy rozhodnou o tom, zda kočky počkají v útulcích na adopci, nebo budou opět živořit ve vlastních výkalech. V případě odsouzení hrozí Dagmar P. až pět let vězení za týrání zvířat.

Zvířata převzal spolek AniDef, z.s, a protože městský úřad odmítl takové množství zvířat financovat, spolek žádá veřejnost o finanční podporu na účet 2401251539/2010.

Dvě kočky nadále zůstávají ve špatném stavu a jsou v péči veterinářů. „Jedno koťátko je dokonce na kapačkách a bojuje o holý život,“ řekla Hadrabová. Další pak přijde o zanícené oko, které mu způsobuje nesnesitelné bolesti. Celkové náklady na zdravotní péči AniDef odhadl na 200 tisíc korun!

 

Sledujte psí a kočičí příběhy na Instagramu a Facebooku Blesk tlapky a dozvídejte se novinky z rubriky jako první.


Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud