Zoo z pekla! Zvířata hladoví a trpí. Zachránci čekají na povolení. Úřady ale mají času dost

Autor: ital - 
24. 10. 2018
11:52

Podvyživená zvířata trpí děsivém stavu. Takový je pohled na albánskou zoo, z níž pocházejí stresující obrázky. Albánský ministr turismu a životního prostředí Blendi Klosi prohlásil, že již zahájil misi na záchranu zvířat. Je to odpověď na reportáž publikovanou deníkem MailOnline. Navzdory slibům však zvířata v zoo zůstávají nadále a jejich podmínky se každým dnem zhoršují.

Lev s neléčenou infekcí oka je zavřený ve stísněné kleci. Zebry a pakoně žijí v zanedbaných kotcích, stejně jako vlci, jeleni a další zvěř. Takové jsou šokující obrázky ze zoo v albánském městě Fier. 

Poté, co deník Daily Mail publikoval mnoho zpráv o nepřijatelné situaci a podmínkách, v jakých zvířata žijí, samotný ministr prostředí a turismu, Blendi Klosi, prohlásil, že jim sežene pomoc.

„Neprodleně jsem nařídil zahájení akce pod vedením Inspektorátu životního prostředí ve spolupráci s policií města Fier a Asociací pro ochranu zvířat. Rozhodli jsme se přesunout tvory na bezpečnější místo, kde se jim dostane ochrany,“ vyjádřil se v úterý Klosi.

Nevypadá to nicméně, že by jeho vyjádření mělo za následek bezprostřední start záchranné operace. Ubohá zvířata jsou nadále trýzněna v nepřijatelných podmínkách betonových klecí. Aktivisté za zvířecí práva se bouří. Vláda sice zavřela zoopark, avšak k evakuaci tvorů stále nedošlo.

Ioana Dungler, ředitelka Oddělení divoké zvěře organizace Four Paws, přiletěla ve čtvrtek do Albánie, aby prodiskutovala evakuaci trýzněných živočichů. „Ta zvířata tam stále ještě trpí,“ řekla Dungler. „Albánská vláda a organizace Four Paws plánují záchranu během následujících dvou týdnů.“

„V současné situaci však evakuace není možná, jelikož musíme čekat na oficiální povolení,“ vysvětlila Dungler. „Kvůli neustále se zhoršujícím životním podmínkám v zoo, je pro nás kritická každá vteřina. Jako první krok chceme zvířata odvézt na bezpečné místo, kde jim poskytneme první pomoc a pak se poohlédneme po dlouhodobém řešení,“ dodala.

la_ragazza ( 24. října 2018 15:03 )

 Je to hrůza jak se lidé, chovají ke zvířatům a je jedno zda u nás či ve světě. Pokud byste chtěli něco málo přispět na jejich umístění, které se pro zvířata aktuálně staví či jejich veterinarni péči - více informací najdete a možnost daru formou kreditní karty najdete zde, včetně dalších informací: https://www.facebook.com/245094455536925/posts/1937720766274277/ Odkaz na darování najdete v textu. I malá částka může pomoci.

4552 ( 24. října 2018 14:59 )

Lidi jsou největší zrůdy na tomto světě. Zvířata obývají tuto planetu a mají na ni stejný nárok.Lidské stvůry si dovolují jich týrat odporným způsobem.Víte proč,si toto dovolují? Protože v zájmu falešné lidskosti byl zrušen trest smrti nad vrahy třeba dětí,vězení jsou jak hotely takže tento odpad si děláco chce a odnáší to bezbranná krásná stvoření - zvířátka -která mají mnohem větší cenu než zrůdy co jim toto dělají.Spravedlivé by bylo jim udělat to samé a jen tak by se něco zmněnilo.Třeba zasáhne vyšší moc a této plevele se na zemi zbaví.

bibijana ( 24. října 2018 12:51 )

Už jsem se zase vyděsila, že je to někde u nás. Albánie - tak to je mimo náš dosah. Hrůza všech hrůz - lidi se chovali od nepaměti jako zrůdy, chovají se tak i dnes a budou se tak chovat i do budoucna. Snad by pomohlo Ministerstvo zahraničí protestem a apelací.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud