Po krvavé rvačce u brouzdaliště protest a 6 zatčených extremistů. Hřměl i „nácek“ Kotleba

Autor: ČTK, red - 
18. 8. 2018
17:15

Policie dnes zadržela na shromáždění krajní pravice v Dubí šest lidí, dva podezřívá z výtržnictví v souvislosti s útokem na fotoreportéra. Čtyři osoby jsou podezřelé ze spáchání přečinu projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka, uvedl mluvčí policie Dan Vítek. Do Dubí přitom dorazil podpořit vandasovce i slovenský extremista Marián Kotleba, označovaný kritiky za „nácka“. K protestu došlo po krvavém incidentu v brouzdališti.

Před městským úřadem v Dubí se krátce po 13:00 sešla podle policie asi stovka lidí. Organizátoři uvedli, že demonstrantů bylo 150 až 200. Účastníci protestu z řad příznivců extrémní pravice se vydali k místnímu koupališti.

Právě kvůli nedávné potyčce na koupališti v Dubí, kde vznikla roztržka mezi dvěma ženami údajně kvůli dětem na brouzdališti, svolala krajně pravicová DSSS dnešní protest. Napadené ženy se zastal mladý muž, který utrpěl zranění. Policie v souvislosti s potyčkou obvinila šestadvacetiletou ženu z Teplic a okolnosti události, jejíž průběh popisují účastníci různě, vyšetřuje.

Napadený Hassan: Schytal jsem několik ran

Konflikt mezi novinářem Vítem Hassanem z Parlamentních listů a účastníky akce nastal krátce po začátku projevu Vandase. „Přijel jsem sem fotit tuto akci. Nikomu jsem nic nedělal. Začali mě vytlačovat, vyzývat k boji, já jsem je absolutně ignoroval. Udělal jsem pár fotek a jeden mě začal tahat za foťák, tak jsem šel pryč. Schytal jsem několik ran,“ řekl ČTK Hassan s tím, že podá trestní oznámení.

Podle něj je zcela absurdní na demonstraci tvrdit, že byl napaden jeden člověk přesilou, a vzápětí, aby došlo ke stejné události.

Video David se zastal napadené ženy na koupališti. Pak ho zbilo několik mužů - FTV Prima
1080p 720p 360p

Dubí navrhovalo pořadatelům, aby shromáždění uspořádali na jiném místě. S tím, ale DSSS nesouhlasila. „Nezbylo nám nic jiného než akci povolit,“ řekl ČTK starosta, který sledoval protest z úřadu. „Je to nyní na vyhodnocení Policie České republiky, protože to, co se tady stalo, bylo nad rámec toho shromáždění,“ řekl starosta.

„Starý nácek“

Demonstranti si dnes vyslechli i projevy předsedy DSSS Tomáše Vandase či šéfa krajně pravicové strany Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Mariana Kotleby.

Právě Kotlebu na Slovensku častují všelijak. Označován bývá za neonacistu i fašistu, upozornily před časem Hospodárske noviny. „Kotleba je starý nácek,“ pustila se do něj bez obalu i čtveřice slovenských raperů včetně Strapa.

Koupaliště raději zavřeli

Na koupališti dnes viselo oznámení, že je z technických důvodů uzavřeno. Starosta Dubí Petr Pípal vysvětlil, že se radnice dohodla s provozovatelem na uzavření areálu z preventivních důvodů.

Provozovatelem místního koupaliště je firma Marius Pedersen, která rozhodla, že občané Dubí budou mít slevu na vstupném. Případem se zabývá Česká obchodní inspekce, která řeší, zda se nejedná o diskriminační dvojí ceny. Slevu pro občany na vstupném poskytuje také koupaliště v Duchcově.

Doporučujeme
hirosk ( 5. září 2018 09:53 )

Parlamentne listy a DSSS nie su spolu spriaznene? To tu uz nik nic negarantuje?

crush ( 20. srpna 2018 14:10 )

Otázka je, koho tu považujeme za extrémistu!!!!

salto ( 20. srpna 2018 07:07 )

To je to PRAVDA a LÁSKA

Taurus70 ( 19. srpna 2018 11:41 )

 6 cikanu melo ruce od krve jen ten bily dacan hubu a porad se valel a na pesti jim stale nabihal 😂😂😂

vog.ht ( 18. srpna 2018 18:36 )

Ty vole, ale ty už to nehul nebo ber od někoho jinýho

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud