Nová svědectví o rvačce na koupališti v Dubí: Vše bylo jinak, tvrdí ženy

Autor: red - 
13. 8. 2018
05:02

Rvačka na koupališti v Dubí budí vášně napříč českou společností. Skupinka několika lidí tu měla zbít Davida M. (25), který se zastal mladé ženy. Bez šrámů pak neodešla ani Vladěna (26). Nyní se ale přihlásili další svědci, kteří tvrdí, že vše bylo úplně jinak.

Server Romea.cz přinesl zpověď matky dítěte, které mělo podle zmlácené Vladěny topit ostatní děti. Matka ale tvrdí, že děti si jenom nevinně hrály a cákaly na sebe vodu. Celý konflikt podle ní odstartovala až Vladěna. „Ta paní chytla mé dítě za ramena, začala s ním třást a křičet ‚už tě mám plné zuby, už mě sereš‘ a hodila s ním, jak s kusem hadru, do bazénku,“ popsala nová svědkyně.

Matka osočeného dítěte si proto pro svou ratolest došla a prý se jen druhé ženy zeptala, co si to dovoluje. „Paní nám ale začala nadávat. Mojí kamarádce vyhrožovala, že jí dá přes pí... Vzala jsem své dítě, které bylo v šoku, a odešla jsem zpět na deku,“ tvrdí Lucie.

Do konfliktu se pak zapojila její kamarádka a po slovních útocích se do sebe obě ženy pustily. Podle serveru Romea.cz je právě tato známá obviněnou z přečinu výtržnictví a násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci.

Svědkyně serveru zpochybnily i hrdinství Davida, který měl být napaden poté, co přispěchal Vladěně na pomoc. „On tu Romku praštil a odhodil a ona upadla. Pak už tam byl obrovský zmatek a křik. Lidé začali skákat do bazénu pro své děti,“ dodala.

„První zaútočil David M., který vběhl do bazénu a surově odhodil romskou ženu, která se v bazénku prala s českou ženou, a udeřil ji pěstí," řekla serveru další svědkyně, která zároveň odmítla, že by se na mladíka poté vrhla větší skupina mužů. Podle ní se s Davidem prala jen napadená spolu se svým bratrem.

Svědci serveru si také stěžují, že přivolaná policie si jich nevšímala a vyslýchali „pouze majoritu“. Druhé straně údajně nedali vůbec prostor. „Ten incident byl podle mě naprosto zbytečný, vůbec se to nemuselo stát, kdyby česká maminka neprovokovala, nebyla sprostá a vulgární,“ dodala svědkyně Lucie.

Rvačku vyšetřuje policie

David i mladá žena, které přispěchal na pomoc, však tvrdí něco jiného. Vladěna uvedla, že do bazénku přišla, protože viděla, že jeden z chlapečků tu ubližuje jinému dítěti, konkrétně ho pak měl topit. „Vyskočila jsem a chytila ho za ruce a sundala je z topícího se dítěte. Řekla jsem mu, že se to nedělá, že by ho mohl utopit,“ popsala mladá žena. Vzápětí se na místě objevila běsnící matka chlapce. „Začala mi nadávat. Pak mě bila do hlavy, obličeje i krku a tahala mě za vlasy. Vedle jsem slyšela křik mojí vyděšené dcery,“ vzpomíná napadená.

„Viděl jsem, jak paní, bohužel romského původu, nadává jiné paní a v tu ránu ji začala tahat za vlasy a začala ji mlátit hlava nehlava. Snažil jsem se je odtrhnout. Paní začala mlátit hlava nehlava i mě a v tu ránu tam naskákalo asi sedm dospělých tmavších chlapů a začali mě tam bít. Po chvilce mě asi dva, nebo tři chytli, drželi mi ruce a mlátili mě, kopali mě hlava nehlava,“ popsal David pro FTV Prima. Z rvačky odešel se zlomenými žebry, vyraženými zuby, proraženou tváří, zlomeným nosem a neslyší na jedno ucho.

Případem rvačky na koupališti v Dubí se zabývá policie. Obviněné ženě hrozí až tři roky vězení. Dalším účastníkům rvačky hrozí obvinění z výtržnictví a možná i ublížení na zdraví. Policisté zároveň vyzývají svědky incidentu, aby se ozvali na linku 158. Při vyšetřování případu se budou kriminalistům hodit i fotografie a videa napadení.

Video David se zastal napadené ženy na koupališti. Pak ho zbilo několik mužů - FTV Prima
1080p 720p 360p

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud