Výslech Adama s kumpány, kteří znetvořili batole kyselinou: Proč to udělali?

Autor: msj - 
27. července 2018
22:03

Tři obvinění Slováci, kteří kyselinou poleptali tříletého chlapečka v anglickém Worcesteru, se podrobili výslechu. Chlapeček už je naštěstí doma, ale zatím není jisté, jestli si na svém obličeji neponese vzpomínku na ohavný útok celý život. 

Muži, kteří malého chlapečka poranili kyselinou sírovou, byli velmi rychle dopadeni. Už ve středu stáli před soudem. Nejpravděpodobnějšími útočníky byli Slováci Adam Č. (27) a Ján Dudi (25) s Norbertem Pulkou (22).

Všichni tři pochází z okolí Trebišova a Humenného. Už delší dobu ale žijí v Londýně, uvádí zpravodajský server Pluska.sk.

Kromě nich se z brutálního úroku zpovídá devětatřicetiletý otec dítěte, jehož jméno zatím nebylo zveřejněno. Do případu je zapletený i Afghánec Džabar P. (41).

Tyto muže obvinila policie ze spiknutí s cílem způsobit těžkou tělesnou újmu.

Během dvou a půl hodinového výslechu před soudem všichni muži mlčeli, takže motiv činu zatím není známý. Džabar P. a Slováci Ján a Norbert jsou zadrženi ve vyšetřovací vazbě. Adam a otec dítěte jsou zatím na svobodě, ale policie proti nim shromažďuje důkazy.

Rodina a známí se za Slováky staví. „Ján je dobrý chlapec a věřím, že je v tom nevinně. Sám je otcem dvou malých dětí a má je velmi rád. Kdyby věděl, co se bude dít, určitě by to zastavil,“ tvrdí Dušan, kamarád obviněného Jána.

Adam a Ján se odstěhovali před osmi lety. Ve městě nemají příbuzné, vůbec sem nejezdí. Ani nemají kam, byt prodali. Všichni jsou teď v Anglii. Když tu ale bydleli, chovali se slušně a nikdy s nimi nebyly žádné problémy,“ dodali Adamovi bývalí sousedé.

Slovenské velvyslanectví v Anglii potvrdilo pro deník Plus JEDEN DEŇ, že rodiny zatčených Slováků se dosud neobrátily na Zastupitelský úřad Slovenské republiky s žádostí o konzulární pomoc.

 

certicekjity ( 28. července 2018 16:58 )

 Slováci jak vyšitý.

certicekjity ( 28. července 2018 16:56 )

 To jsou tak ubohý kecy, kdyby věděl co se stane tak by to zastavil. To je vážně k smíchu. Ještě řekněte, že to batole si to udělalo samo.

urim ( 28. července 2018 09:11 )

Pro sousedy, pravděpodobně taky cikány, budou hodní hoši bez problémů až do té doby,než jim samým začnou mrzačit a vraždit členy jejich rodiny. Cikánská svoloč nezmění své chování nikde a nikdy. Těm nepomůže ani takzvaná ,, rasová emigrace". Znám pár slušných cikánů,ale ti nedokáží vyrovnat poměr těch co se nehodlají přizpůsobit.

lenka jandova ( 28. července 2018 06:59 )

 Že Slováci 😂😂 čierne špiny sú to

europa ( 28. července 2018 06:36 )

Jací Slováci? Vždyť to jsou cikáni

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud