Chlapečkovi (3) poleptali obličej kyselinou. Mezi pěticí obviněných jsou tři Slováci

Autor: ČTK - 
25. července 2018
22:43

Britská policie zatkla a obvinila pět mužů ze spiknutí za účelem vážného ublížení na zdraví po útoku kyselinou na tříletého chlapce, kterému popálili obličej během sobotního nakupování ve Worcesteru. Podle agentury AFP jsou nejméně tři ze zadržených Slováci. Jedním ze zadržených je chlapcův otec, jehož totožnost ale zveřejněna nebyla. Hoch byl již propuštěn z nemocnice, dlouhodobé následky jeho zranění jsou ale zatím neznámé, uvedla dnes policie.

Obvinění jsou ve věku od 22 po 41 let. Tři z nich jsou slovenští občané, jeden Afghánec, pátým zadrženým mužem je chlapcův otec. Jeho totožnost policie nezveřejnila v zájmu ochrany soukromí poraněného dítěte.

Policie se odmítla vyjádřit ke spekulacím, že chlapec byl předmětem rodinného sporu. Nedomnívá se však, že by útok souvisel s organizovaným zločinem, nebo že by byl rasově motivován.

Chlapec dostal policejní ochranu

Hoch má nyní policejní ochranu. „Naši policisté při vyšetřování tvrdě pracují. Současně si myslíme, že to byl ojedinělý incident a že veřejnosti nehrozí větší riziko (podobných útoků),“ řekl inspektor Jim Bayliss.

Policejní náčelník Mark Travis se podle agentury AFP domnívá, že chlapec byl napaden úmyslně, nicméně motiv útoku ještě není jasný. Británie zaznamenala v posledních letech rostoucí počet útoků kyselinou, zejména v Londýně.

Ministerstvo vnitra uvažuje o zpřísnění zákonů, pokud jde o držení podobných látek na veřejnosti a trestní postih. Vláda už také před časem omezila obchodování s kyselinou sírovou a zakázala její prodej dětem.

Další kyselinový útok: Odnesla to žena (47) v Birminghamu

V úterý se terčem útoku kyselinou stala v Birminghamu sedmačtyřicetiletá žena, která utrpěla vážná zranění. Policie vyzvala případné svědky, aby se přihlásili. Útočník přijel zřejmě na mopedu či na kole. V březnu britský soud poslal na deset a půl roku do vězení sedmnáctiletého chlapce, který zaútočil kyselinou na šest lidí.

Sedmnáctiletý Derryck John loni v červenci během jediného večera chrstnul kyselinu na hledí přileb šesti lidí. Snažil se své oběti oslepit, aby jim mohl ukrást jejich motorky. Ve dvou případech se mu napadené podařilo oloupit. John ke svým obětem přijížděl spolu s další osobou na mopedu, dopadnout se ho podařilo díky záběrům z kamer na čerpací stanci, kde si zvedl hledí přilby.

Řidiče mopedu se ale policistům vypátrat nepodařilo. Kdyby se John nepřiznal a kdyby jej soud soudil jako dospělého, dostal by mladík podle soudce trest nikoliv deset a půl, ale 22 let za mřížemi.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

zadnice ( 26. července 2018 11:09 )

Opálení Slováci???

vihor ( 26. července 2018 00:32 )

Dle fotografie do byli Slováci jižanského původu, jejichž kultura běžně obsahuje bodání, kyselinování a pěstění, tak čemu se Britové diví? V Německu, které zažívá největší příliv jižanského obyvatelstva za podpory vlády a neziskovek, už to berou jako normální. Tam se běžně bodá na ulicích, v autobusech a vlacích, nějaké to osahávání a znásilňování dívek je maličkost, a rodinné spory se často řeší vraždou manželky, protože jižané si jich mohou dovézt i více v rámci sloučení rodiny, aby děti prý nestrádaly. Jižanská kultura se tam dětem vtlouká už od školek, dokonce se zřizují speciální smíšené muslimsko-křesťanské školky, aby si děti na jižanskou kulturu zvykaly už odmalička a nějakému tomu pobodání, znásilnění či polití kyselinou se moc nedivily. Protože zatímco podstatou křesťanství je odpuštění, podstatou jižanských kultur je trest a pomsta. A z toho ta současná změna v evropské kultuře vychází.

hejpockej ( 26. července 2018 00:04 )

A ze tehle "ojedinělých" incidentu pribyva jak hub po desti... no hlavne, že "veřejnosti nehrozí větší riziko"..

zapletalikovi ( 25. července 2018 23:41 )

Otec roku ... Možná chtěl doložit, že matka se špatně stará, když malý utrpěl zranění v době, kdy byl v její péči. A poněkud se to pánovi vymklo.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud