Pes zakousl sedmiměsíční dítě, nepřežilo. Patřil přitom do rodiny

Autor: ČTK - 
10. 4. 2018
15:15

Sedmiměsíční dítě zemřelo ve středním Německu poté, co jej pokousal pes, který patří jeho rodině. S odvoláním na policii o tom dnes informovala agentura DPA. V krátké době se jedná o druhý podobný případ. Minulý týden pes smrtelně zranil svou majitelku a jejího syna v severoněmeckém Hannoveru.

Pes kousl sedmiměsíčního chlapce do hlavy v pondělí v domě v hesenském městě Bad König, zhruba 50 kilometrů jižně od Frankfurtu nad Mohanem. Proč dítě napadl, není podle policie jasné.

Pes je agresivní kříženec

V současnosti se zvíře nachází v útulku, jeho správci psa označili za agresivního. Jakého je plemene, zatím není jasné. Podle úřadů by se ale mohlo jednat o křížence staffordshirského teriéra. Jako jedinec bojového plemena ale podle starosty obce Bad König na radnici registrován nebyl.

Minulý týden vyvolal v Německu pozornost jiný případ útoku psa. V Hannoveru pokousal staffordshirský teriér svou 52letou majitelku a jejího 27letého syna. Oba svým zraněním podlehli.

Útoky psů v Německu

Každá z německých spolkových zemí má vlastní pravidla pro chov určitých plemen psů, která jsou považována za nebezpečná. Některé země vydávají zvláštní povolení, která opravňují k chovu psů takzvaných bojových plemen. Podle německých statistik v letech 1998 až 2015 po útoku psa zemřelo v zemi 64 lidí.

Doporučujeme
liskabystrouska ( 11. dubna 2018 07:33 )

mají se starat řádně o dítě a ne si vzit psa ..chudak ted pes i ditě!

Zdenk Kopen ( 11. dubna 2018 06:48 )

Jsem názoru, že lidé vlastnící psy určitých plemen by měli projít povinným školením, být poučeni a mít průkaz. Nechat malé dítě s takovým psem je jako nechat je samo s protipěchotní minou. Psovi rázem cvakne v kouli, splete si je s kořistí a neštěstí je hotovo. Pes by měl mít vždy aspoň náhubek, je-li spolu s dítětem.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa