Neděle 27. září 2020
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Oblačno 12°C

Andree z Broumova otrávili březí fenku fridexem: Odměna 10 tisíc za informace

Autor: dce - 
25. července 2018
10:08

Zoufalství prožívá Andrea Andělová (23) z Broumova, které před víkendem někdo fridexem otrávil fenku amerického stafordširského teriéra. Lary, jak se zvíře jmenovalo, se podle ní chtěli zbavit zloději, kteří jejich pozemek navštívili už v minulých letech. Celá věc je o to horší, že fena byla už měsíc březí.

V pátek večer Andrea nakrmila před domem v Broumově své dva psy jako každý jiný den a šla spát. V sobotu už věděla, že je něco špatně. "Všimla jsem si, že fena špatně chodí, tak jsem zavolala mámu a jeli jsme na veterinu. Tam Laru připojili na kapačky, dostala antibiotika a různé léky, odebrala se krev a odvezla se do nemocnice na rozbor. Tam se zjistilo, že má špatný výsledky ledvin a jater. To samé ukázal ultrazvuk," popsala Andrea Blesk.cz.

Nejprve se veterináři domnívali, že má fenka zánět či infekci ledvin, které se strukturně změnily. Jenže poškození proběhlo příliš rychle a bylo doslova devastující. "Odebrala se moč, protože veterinářka už měla podezření na otravu fridexem. V nedávné době totiž měla případy pár koček, které otrávili stejným způsobem. Mezitím jsme se rozjeli do Hradce Králové na veterinu, aby fenu hlídali i přes noc. Na cestě tam mi volala veterinářka, že to je fridex a ať přijedeme na uspání," vypráví smutně chovatelka.

Lara byla v neskutečných bolestech, umírala v křečích, nic a nikdo už jí nemohl pomoci. Fenka byla šampionka se všemi nutnými vyšetřeními. "Čekala svůj první vrh. Nedožila se ani tří let," prozradila Andrea s tím, že fridex musel pachatel napustit do něčeho k jídlu, patrně do piškotů. "Kdyby to nesežrala všechno, tak mi otráví i druhého psa."

Celá věc Andreu úplně zničila - Lara pro ni byla vším. I z tohoto důvodu se rozhodla vypsat odměnu 10 000 korun na informace vedoucí dopadení pachatele. Za viníky považuje zloděje, kteří si tak uvolnili cestu na pozemek. "Kradou tu v naší ulici každý rok, nás okradli už dvakrát. Teď aby se dostali do zahrady, tak tráví psy, sousedům zabili nejspíš také fridexem 13letou labradorku. Bohužel chodí v takových nočních dobách, co lidi tvrdě spí," popisuje.

Na neznámého pachatele podala už i trestní oznámení a věc tak řeší i policie. "Policisté žádají občany, kteří by k této události mohli poskytnout informace, aby tak učinili buď osobně na policejní stanici v Broumově, nebo prostřednictvím tísňové linky 158," uvedla policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Další videa
Články odjinud