Sourozenecké spory skončily smrtí psa: Veterinář zdravé zvíře utratil

Autor: lm - 
29. dubna 2018
13:23

Smutný případ řeší v těchto dnech plzeňští policisté. Obrátil se na ně zoufalý Peter G., kterému se ztratil jeho milovaný pes. Jenže policisté zjistili, že zvíře bylo mezitím utraceno. Podle majitele se o to postarala jeho sestra, která se mu tak chtěla pomstít.

Staffordovi Bountymu by letos byly čtyři roky, kvůli nepochopitelnému činu se ale narozenin nedožil. Zdravé zvíře utratil krchlebský veterinář Milan D. poté, co mu ho přivedla žena vydávající se za majitelku a tvrdila, že je pes agresivní a nebezpečný. Jenže to vše byla podle majitele psa jedna velká lež.

Vše zřejmě zapříčinil incident, k němuž došlo před dvěma týdny. Bounty při hře s jiným psem nešťastně a neúmyslně vrazil do Petrovy maminky, která upadla a zlomila si nohu. V době, kdy byla v nemocnici, si pro psa přišla Petrova sestra. "Maminka byla hospitalizována v nemocnici a já jsem odjel z domu, kde jsem pejsky hlídal. Sestra využila té situace, měla klíče od domu. Vzala mi pejska a odjela s ním. Vím, proč to udělala. Je mezi námi jako sourozenci spor, který se táhne už dlouhá léta. Sestra se mi chtěla pomstít," popsal FTV Prima smutný Peter, který přišel o milovaného psa.

Video  Sourozenské spory skončily smrtí psa: Veterinář zdravé zvíře utratil  - FTV Prima

Zdravého a nekonfliktního psa žena údajně potají odvezla k veterináři s jediným záměrem- aby ho usmrtil. "Jsem byl osloven paní, jestli je možné utratit psa, který je agresivní. Že jí vlastně zranil matku a že si s ním vůbec neví rady a že prostě je nezvladatelný a že se ho hrozně bojí. Samozřejmě, že jsem jí předtím říkal, jestli by neudělala jiné řešení, že by někomu ho dala. Na to nepřistoupila, takže vlastně z hlediska té agresivity to jsem s tím souhlasil, že vlastně jsme psa utratili. Říkala, že má doma ještě dítě,  tak aby nedošlo k dalšímu poranění v tý domácnosti. Že byl zdravý, to jsem se dozvěděl potom až. Nesouhlasila s žádným vyšetřením, abych něco prováděl," uvedl k případu veterinář Milan D., který se nyní pochopitelně cítí podvedený.

Když Peter zjistil, že se jeho milovaný pes ztratil, sestru kontaktoval. Ta ale prý tvrdila, že o ničem neví. Na vše se přišlo, až když ohlásil krádež na policii. Peter následně podal trestní oznámení nejen na svou sestru, ale i na veterináře, který podle něj rovněž pochybil. "V Holýšově mělo dojít k odcizení psa a bez vědomí jeho majitele měl být utracen. Policisté nyní prověřují, zda nedošlo ke spáchání trestného činu poškození cizí věci," potvrdila domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

"Jsme přesvědčeni o tom, že se dopustil porušení zákona, jak veterinář, tak i sestra našeho klienta," vysvětlil advokát Robert Plicka. "Veterinář v takovém případě nesmí usmrtit zvíře, když k tomu není dán jasný důvod. A ty důvody jsou vyjmenovány taxativně zákonem na ochranu zvířat proti týrání. Co se týká toho veterináře, ten se mohl dopustit trestného činu zanedbání péče o zvíře z nedbalosti," doplnil.

Sestře muže nyní hrozí i vězení. "Jsme přesvědčeni o tom, že došlo k poškození cizích práv, případně poškození cizí věci a pokud by se nepodařilo prokázat spáchání těchto trestných činů, tak minimálně došlo k trestnému činu krádeže," dodal Plicka.

Matka obou sourozenců je z celého incidentu nešťastná a nechtěla před kamerou vystupovat. Policii ale zaslala čestné prohlášení, ve kterém píše, že pes patřil výhradně jejímu synovi a rozhodně ji záměrně nezranil. Zároveň nikdy nikoho nepožádala, aby byl utracen a ani si to nepřála. Petrova sestra se k případu odmítla vyjádřit a televizi řekla jen: "Pes byl mojí maminky a mluvte s mým právníkem."

"Jsem si jistý, že moje sestra necítí absolutně nic ke zvířatům a uspala naprosto zdravé zvíře," dodal se slzami v očích viditelně zdrcený majitel.

 

 

sigmae ( 1. května 2018 01:39 )

doufám že ta pí...ča draze zaplatí a ještě bude litovat..bestie

verprag ( 30. dubna 2018 00:29 )

Souhlas. Ale na přání prokazatelně přítomného majitele může ve vyjímečných případech veterinář uspat i jinak zdravého psa, jestliže je podle majitele pes nezvladatelný a pro členy rodiny nebezpečný....

diskutujici ( 29. dubna 2018 19:51 )

Stafforda? V poradku, o jednoho min.

andorea ( 29. dubna 2018 19:37 )

Tak tady ovšem nerozhodoval majitel!

naidka ( 29. dubna 2018 19:10 )

Pro verprag: Psa lze dle zákona utratit pouze pro slabost, nevyléčitelnou nemoc, těžké poranění, genetickou nebo vrozenou vadu, celkové vyčerpání nebo stáří zvířete. Utracení zdravého psa není zákonem povoleno. Váš Google.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud