Záhadná smrt Filipa (†20) v agonii po operaci: Takhle nemocnice vysvětlila jeho úmrtí

Autor: shp - 
31. května 2018
09:56

Filip Fedorčák (†20) přišel do bardejovské nemocnice s bolestmi břicha. Za pár dní byl mrtvý. Lékařští experti konstatovali pochybení při zdravotní péči a vyměřili špitálu pokutu v přepočtu 26 tisíc korun. Ředitel nemocnice se ale brání. Filipova máma Svetlana (60) se se smrtí milovaného syna nedokáže smířit.

Jsem přesvědčená, že mu v bardejovské nemocnici při kolposkopii propíchli střevo,“ řekla webu Pluska.sk. Dokázat to však nelze, protože Filipovi během operace odstranili část střeva. Máma tamním lékařům nedokáže odpustit. Myslí si, že ho nechali hnít zaživa a všechno svalují na Crohnovu chorobu. Filip měl krvavý průjem, zvracel, hubnul.

Nechal se hospitalizovat, ale po pár dnech odešel na vlastní žádost. Vrátil se po dvou týdnech. Nasadili mu léky a dietu. Nic mu nepomáhalo. Podle nálezu Úřadu pro dohled nad zdravotní péčí (ÚDZS) mu až po více než 10 dnech udělali ultrazvukové vyšetření a rentgen břicha, které poukázaly na zánět v oblasti střev a večer na jejich neprůchodnost.

Lékař konstatoval výrazné rozšíření dvanáctníku s okolními vzduchovými kolekcemi, zánětové změny, tekutinu v břiše a napsal: „Nevylučuji perforaci v tomto místě.“ Choroba měla rychle postupovat a v tomto čase byl na tom Filip tak zle, že ho museli urgentně operovat. Svetlana trvala na jeho převozu do Košic. „Ale lékař mi na to před chlapcem řekl, že můj syn cestou zemře,“ říká.

Následující ráno ho operovali, odstranili mu část střeva a udělali vývod. Ale ani tak se jeho stav nezlepšoval, proto ho přeložili na vyšší pracoviště do Košic. Ani operace tamních lékařů nepřinesla v jeho léčbě úspěch. Když ho otevřeli, jen konstatovali, že našli v jeho břiše jeden slepenec tenkého střeva, tlustého střeva a stěny břišní. Krátko na to mu začaly selhávat orgány. Pak zemřel na otravu krve.

ÚDZS vykonal na podnět Svetlany kontrolu a zjistil, že v Bardejově během hospitalizace Filipa na interním oddělené nebylo včas realizované USG břicha a konziliární chirurgické vyšetření. Ředitel nemocnice Marián Petko se však brání a poukazuje na rozhodnutí ÚDZS o výšce pokuty, kde je uvedené, že přímý následek na zdraví pacienta v souvislosti s tímto pochybením není možné jednoznačně prokázat.

Podle úřadu pacient nespolupracoval při léčbě a porušoval dietní režim. Nešťastná matka si však myslí svoje: „Pan ředitel je šéfem asociace nemocnic Slovenska, všude má známosti. I proto jsem podala trestní oznámení,“ uzavřela Svetlana. Podle prešovského policejního mluvčího Daniela Džobanika případ vyšetřují strážci zákona a čekají na znalecké posudky.

ma-ka ( 19. října 2018 05:58 )

 pri kolposkopii???? 😲🙄 Ou ou... 🙄😲 To by me.zajimalo, jak mu ji dělali.... 🙄🙄🙄

mazd ( 31. května 2018 12:05 )

Co je to kolposkopie?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud