Sobota 19. září 2020
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Polojasno 20°C

Krásná maminka zažila kvůli pandemii největší bolest života: Mrtvé miminko musela porodit sama

Autor: shp - 
6. května 2020
17:47

Tato krásná a usměvavá maminka z Phoenixu v Arizoně prožila během pandemie koronaviru nejhorší zážitek svého života. I když se nemocí covid-19 sama Ashley Lemieuxová (33) nenakazila, v nemocnici prožila kvůli bezpečnostním opatřením hotové peklo. Musela zcela sama porodit mrtvé miminko, které potratila.

O svém největším srdcebolu napsala esej pro zdravotnický a zdravím se zabývající portál Health.com. V březnu začala mít Ashley bolesti a křeče v břiše. Nejdřív se jí do nemocnice kvůli pandemii koronaviru vůbec nechtělo, ale nakonec byla bolest tak silná, že se k cestě do špitálu odhodlala.

Na ultrazvuk manžel nesměl

Ashley zdůraznila, že v té době ještě pandemie koronaviru naplno nepropukla, takže s ní mohl manžel Mike dovnitř, když jí na pohotovosti odebrali krev a čekalo se na výsledky. Na ultrazvuk však jejího chotě nepustili. V tu chvíli na Ashley přišly první úzkosti a strach.

Byla jsem zděšená, když mě donutili vidět, zda je moje dítě naživu, nebo bez toho, aby mě manžel držel za ruku,“ uvedla. Když přišel doktor, řekl jí, že dítě je v pořádku, ale Ashley má vážnou sepsi kvůli neznámé infekci v ledvinách. Ženu museli hospitalizovat a zakázali jí návštěvy.

Tělo po nemoci nevydrželo těhotenství

Stav Ashley se ale začal zhoršovat. „Moje tělo poté, co zvládlo sepsi a infekci v ledvinách, nedokázalo udržet těhotenství. Potratila jsem. Když lékaři opustili můj pokoj, sestra si sedla na mou postel a chytila mě za ruku. Po tváři mi tekly slzy a tělo začalo být bezvládné,“ zavzpomínala.

Ashley pak poprosila sestru, zda se za ní může podívat manžel, protože to sama nezvládne. Ona souhlasila, ale vedení nemocnice veškeré návštěvy zatrhlo. Den poté byl ještě horší. Musela totiž porodit potracené miminko. Byl to chlapec, kterého společně s tatínkem pojmenovali Jayce.

Mrtvé dítě musela porodit sama

Nebohá maminka musela dítě porodit sama. „Přivedla jsem na svět děťátko, které jsem právě potratila. Mého andílka. A to v malé pozorovací místnosti úplně sama. Byla to ta nejděsivější věc, kterou jsem kdy zažila,“ přiznala Ashley. Vysvětlila přitom, že jméno Jayce znamená léčitel.

Alespoň že mohl Mike po morbidním porodu zavítat do nemocnice, aby se s mrtvým synem rozloučil. Bolest Ashley byla o to větší, že nejde o první dítě, o které přišla. S Mikem se po třech letech společného soužití rozhodli, že si děti adoptují. Jenže jejich biologická rodina měla námitky.

Máma přišla i o adoptované děti

Ashley a Mike proto děti získali jedno pěstounské péče. V roce 2017 stát rozhodl, že by se měly děti vrátit do péče biologické rodiny. Zdrcení Ashley a Mike nemohli udělat nic. Dětem proto museli dát poslední sbohem. Snad se na tento pár v budoucnu usměje štěstí. Jestli si ho někdo zaslouží, jsou to oni.

kralovna-vsech-mori ( 6. května 2020 19:17 )

Jo a vzali si děti jedno do péče. Blesk fakt září.

soorry ( 6. května 2020 19:11 )

Co to je za nesmysl?? Porod a potrat jsou 2 rozdílné pojmy. Mrtvé dítě musí žena vždy porodit, kdyby v ní zůstalo, tak má z něj otravu. Potrat je do 24 týdne, pak do 36 týdne předčasný porod.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud