Filip (†20) zemřel v agonii v nemocnici: Při koloskopii mu propíchli střevo, tvrdí jeho matka

Autor: dce - 
29. května 2018
17:29

Velký smutek i dva roky po smrti svého syna Filipa (†20) prožívá paní Svetlana Fedorčáková (60) z Bardejova na Slovensku. Kvůli bolestem břicha skončil Filip v nemocnici, po vážných komplikacích ale v agonii zemřel. Jeho matka viní nemocnici – věří totiž, že mu při banálním vyšetření lékaři propíchli střevo.

Svetlana chtěla děti dlouhé roky, otěhotněla až pár let před čtyřicítkou a porodila dva zdravé chlapce Filipa a Fera. Filip ale před dvěma roky zemřel. Kvůli bolestem břicha skončil koncem února 2016 podle serveru Pluska.sk v bardejovské nemocnici. Měl krvavý průjem, zvracel a hubl. Lékaři mu jako jedno z vyšetření udělali i koloskopii.

„Od té doby ho začalo břicho bolet ještě více. Stále mi říkal, že je to teď jiná bolest. Já jsem přesvědčena, že mu propíchli střevo,“ tvrdí Svetlana. Lékaři jí oznámili, že má Filip Crohnovu chorobu, ačkoliv ji testy nepotvrdily ani nevyvrátily. Jeho stav se ale ani přes intenzivní léčbu nezlepšoval.

Po deseti dnech od hospitalizace mu lékaři udělali ultrazvuk, později i rentgen, který potvrdil velký zánět a neprůchodnost střev. „Nevylučuji perforaci (proděravění) v této oblasti,“ napsal lékař do zprávy.

Filipa operovali a odstranili mu kus tlustého střeva a udělali vývod. „Vyřízli mu přesně ten kus střeva, který mu propíchli. Jsem o tom přesvědčena,“ řekla Plusce Svetlana.

Ani po operaci se mladíkovi neulevilo – převezli ho do nemocnice v Košicích, kde se jeho stav opět zhoršil a musel znovu na operaci. Uvnitř břicha mu našli doslova slepený koláč střev. Museli mu odstranit celé tlusté střevo. Po pár dnech – bylo 19. dubna – ale Filip zemřel po multiorgánovém selhání vlivem septického šoku. 

Vyšetřování Ústavu pro dohled nad zdravotní péčí odhalilo vážná pochybení a udělilo nemocnici v Bardejově pokutu tisíc euro. Světlana na nemocnici navíc podala trestní oznámení, policie ve Svidníku zahájila trestní stíhání pro přečin usmrcení. Nyní se čeká na znalecké posudky.

Pro bardejovskou nemocnici to není první podobný případ. Před třemi lety zde zemřela čtyřiapadesátiletá Mária – před operací žlučníku jí personál propíchl průdušnici, za což dostali pokutu 6500 eur. Policie rovněž šetří případ, kdy byla při porodu malé Loriance oddělena lebka od krční páteře.

hejpockej ( 30. května 2018 05:44 )

proc skakat z okna, neb pod vlak, kdyz je tu moznost Bardejovske nemocnice, ktera je v tomto expert...

hejpockej ( 30. května 2018 05:41 )

Bardejovska nemocnice, ta je vyhlasena oborniky co dokazou veci, co se jen tak nevidi...

hejpockej ( 30. května 2018 05:39 )

Chcete se zbavit nepohodlnych pribuznych nebo se odebrat na vecnost? Sverte se v klidu odbornikum z Bardejovske nemocnice! Nikdy nezklamou. 100% zaruka smrti.

kradu ( 30. května 2018 04:58 )

redaktore co je koloskopie? už to nechlastej a nečichej

lokii ( 30. května 2018 01:10 )

Udivuje me, ze ty pacienty nezkontroluji - to neni jen cesko-slovenske zdravotnictvi - totez se stalo I v jinych zemich a tak to protrzeni streva asi neni tak nemozne a neni tak ojedinele. Patrne by bylo na miste, kdyz si pacient stezuje na bolesti, zkontrolovat to vysetrene misto.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud